Omad vitsad peksavad: meedia ei saa nurumisest hoolimata EKRE-lt infot kätte

EKRE esimees Mart Helme on ajakirjandusele alati paras pähkel olnud.

Peavoolumeedia on alati EKRE-sse halvasti suhtunud, lootuses, et ta jääbki opositsioonis rabelema – valitsusse jõudnud erakonnaga on nüüd raske suhelda.

EKRE liider Mart Helme ütles Postimehele, et teisipäeval arutatakse juhatuses võimalikke kandidaate, keda on kaks, kuid nende nimesid ei öelda. «Sest ei ütle!» sõnas Mart Helme, seejärel lisades, et asjad käivad oma protseduuri järgi.

“Me ei taha, et seda inimest hakatakse “paljaks koorima” juba enne, kui ta on mingisuguse positsiooni saanud,” põhjendas Mart Helme Postimehele, lisades, et see nimi läheb peaministrile kooskõlastuseks ja too laseb sellele inimesele teha taustakontrolli. “Aga enne, kui need asjad ei ole toimunud, me ei anna seda nime välja, et teie saaksite selle nime ümber spekuleerima hakata,” lausus Helme.

Siit koorubki välja EKRE ümber tekkinud olukord – kuna ajakirjandus näeb igas selle erakonna inimeses vaenlast, kes tuleb hävitada, siis tuleb neid räigest paljakskiskumisest säästa. Võimupoliitikuks mineva inimese nimi läbib kõigepealt põhjaliku taustakontrolli ja alles siis antakse see meediale teada, vältimaks uut nõiajahti selle inimese lähedaste kallal.

Meediahagijad jäävad seega nälja. Kindlasti üritatakse iga kandidaat kiiresti põhja lasta, aga nii on lootust juba vähem. Info jõuab kindlasti kord ka Postimeheni, aga tänases meedias on oluline selle kättesaamise kiirus – nüüd tuleb seista järjekorras ja oodata. “Omadele” antakse alati mingeid vihjeid, aga Postimees, ERR, Delfi, EPL, Eesti Ekspress ja teisedki peavooluväljaanded pole tahtnud omad olla.

Ajakirjandus lürbib nüüd omakeedetud lahjat suppi. Kanal 2 saatis kord tibireporteri tõrvikurongkäiku maha tegema, aga kui EKRE teatas, et selle inimese ja võttegrupiga enam tegemist ei tehta, valimistepäev aga lähenes ja EKRE valimisstuudiosse oli vaja pääseda, siis otsiti lepitust.

Väidetavalt käis ajakirjanduses kihlvedu, kui kiiresti nad minister Kuusiku maha suudavad võtta – kas kiiremini kui Repinski või mitte. Ehk hõikaks siis ka võitjad maha?

Kommentaarid