Opositsioon ja meedia hävitavad oma pideva tülinorimisega Eesti mainet ja koostööpartnerite usaldust

Juhtkiri,
- Updated
©Uued Uudised
Sots Riina Sikkut on üks paanikaosakonna nupuvajutajatest.

Nagu arvata oli, vallandas Ekspress Meedia grupi väljaande sopalugu suure nõiajahi, kuhu lülitus aktiivselt opositsioon eesmärgiga “Mida halvem, seda parem!”

Nii nõuab Kaja Kallas, et avalikustataks USA advokaadibürooga sõlmitud õigusabilepingu tingimused, sest advokaatidele makstav tasu “ei ole Martin Helme isiklik raha ega ka mitte valitsuse liikmete isiklik raha, see on meie kui maksumaksjate raha”, sotsid tahavad “Helme sõlmitud “rahapesulepingu” parlamendiuurimist”, klähvivad juba ka Marina Kaljurand, Riina Sikkut, Maris Lauri ja paljud teised, keda ei ühenda mitte mure mingi protsessi pärast, vaid viha valitsuse vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kogu hüsteeria teeb naljakaks see, et kõik praegused paanikanupu vajutajad teadsid juba ammu, et selline tegevus on käimas. Üks meediapeks on juba läbitud – see juhtus mullu oktoobris, kui rahandusminister Martin Helme käis visiidil New Yorgis, kus ta külastas Nasdaqi peakorterit ja mitmeid valitsusasutusi, kohtudes majandus- ja rahandusinimestega.

“Hommikul arutasin ühes rahvusvahelises advokaadibüroos, kuidas tagada, et Ameerika võimude poolt algatatud uurimised meie pankade rahapesu rikkumistes, mis lõpevad väga tõenäoliselt ülisuurte trahvidega, toimuks nii, et me oleks protsessi kogu aeg kaasatud ning valdav osa trahvist laekuks lõpuks Eesti eelarvesse. Lõpuks on kõige suurem kahju tekitatud Eesti mainele ja majandusele. Me räägime minimaalselt sadadest miljonitest, võimalik, et miljarditest,” kirjutas Martin Helme siis.

Tollal tegi opositsioon naeruvääristava rünnaku, tehes maha ideed saada Eestile osa trahvirahadest. Nüüd teevad nad näo, nagu ei teaks nad toimuvast mitte midagi, kuigi need andmed Martin Helme sammudest on meediale juba ammu teada – meedial oli vaja vaid mistahes hinna eest negatiivset tausta otsida ja leida.

Kogu sellel nõiajahil on veel üks taust – opositsioon hävitab valitsuse samme pidevalt kahtluse alla seades Eesti mainet. Kui iga valitsuse sammu peale alustatakse laimulainet tema partnerite vastu, siis varsti ei soovi keegi enam Eesti riigiga tegemist teha, seda ka juhul, kui kunagi peaks praegune Eesti opositsioon valitsuse moodustama. Praegu loovad reformarid ja sotsid lihtsalt kuvandi, et Eestiga pole mõtet koostööd teha, seal mõeldakse partneritest ainult halba – seda enam, et konkreetses asjas on üks tegelastest endine FBI direktor ja kui tedagi ei usaldata, siis keda veel?

Muidugi pole mõtet arvata, et opositsiooni klähvimine välismaal erilist vastukaja leiab, aga ettevaatlik tasub olla – opositsioon eesotsas oma presidendi Kaljulaidiga veab kõik kodumaised lahkhelid välisajakirjandusse, võimendab need kümnekordseks ja maalib Eestist äraspidise pildi.

3 commentsOn Opositsioon ja meedia hävitavad oma pideva tülinorimisega Eesti mainet ja koostööpartnerite usaldust

 • Avatar

  Selle artikli sisugi kõlab EKRE rūhmapooldajalikult, ei neutraalselt,ja Helme tundub olevat kogu eesti valitsus:)

 • Avatar

  Olen vaadanud pidevalt ka Soome TV-d ja kuulanud raadiokanaleid . Olgu ükskõik milline valitsus võimul , riigi kanalitest ei tule mingit kriitikat ja opositsiooni ainuisikuliselt arvamust avaldama stuudiosse ei kutsuta . Kõik on rahulik ja valitsuse neutraalne .
  Aga mis meil on ?? Stuudios ERR-is ainult ref ja sotsid ja ainult üks ving-ving-ving valitsuse vastu . Mina isiklikult ei taha , et meid oleks selline riigiraadio ja tv . Kui miski selline on Kukus , siis omaniku käsk ja las lakuvad liberaalide ja euroliidu p……. . Minu maksurahast ülevalpeetava riigi meedia peab olema neutraalne ,või siis pandagu üldse kinni . Jääbki riigile rohkem raha tähtsamateks kulutusteks .

 • Avatar

  1. Kui palju me pidime kuulma reformikate valitsemise ajal, kuidas ühe või teise tehingu üksikasju ei saa avaldada, sest see on kaetud ärisaladusega. Täpselt sama printsiip peab kehtima ka praegu. 2. Maksumaksja raha pealt tuleb tänasel opositsioonil suu hästi koomal hoida, minna nurka ja häbeneda, sest maksumaksja rahaga käiakse Eestis igasuguste vähemusfriikide puhul õige lõdvalt ringi.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused