Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ossinovski ja ajakirjanik ühes paadis ehk kuidas ETV jätkuvalt oma mainet hävitab

-
19.04.2017
HARIDUS

ETV uudisteprogramm on saanud oma kallutatuse eest kriitikat paremalt ja vasakult, kuid selle peale on seal manatud ette külm kalanägu, mis peab kõigile mõista andma: kõik on parimas korras. Nüüd on ETV astunud sammu edasi… Aga paraku mitte probleemi lahendamise suunas.

Nimelt istub „Pealtnägija“ ajakirjanik sel laupäeval ühte paati minister Jevgeni Ossinovskiga, et sõita läbi sajakilometrine Võhandu süstamaraton. Mis seal’s ikka, las sõidavad, võib mõni mõelda. Saamegi teada, milline on ministri vorm!

Et nii naiivselt me ministri ja ajakirjaniku ühisesse paadisõitu suhtuda ei tohiks, sellele juhib tänases “Postimehes” tähelepanu ka ajakirjanik ja meediaõppejõud Priit Pullerits.

Ta kirjutab: „Asi on selles, et kui istute kellegagi pika päeva vähemalt tosin, tõenäoliselt palju enamgi tundi ühes paadis, siis paratamatult vennastute. /…/ Selleks et lõpuni vastu pidada, tuleb teineteist toetada ja turgutada, hingata ja tõmmata ühes rütmis. Ja kui siis viimaks finišisse jõuate, olete nagu relvavennad, kes õlg õla kõrval lahingust läbi käinud. /…/ Kas pärast sellist vennastumist saab uskuda, et „Pealtnägija“, miks mitte kogu ERRi käsitlused Ossinovskist ja sotsidest on objektiivsed ja usutavad?“

Pullerits lisab: „Ent isegi kui kõik, mis ekraanilt paistab, tundub edaspidi väliselt vinks-vonks, ei saa me mitte kunagi teada, mis probleemi või skandaali võib „Pealtnägija“ või ERR jätta seoses Ossinovskiga kajastamata lihtsal põhjusel – sest Võhandul toimus vennastumine.“

Pulleritsuga saab ainult nõustuda – on elementaarne tõde, et ajakirjanik ei tohiks istuda mitte kunagi poliitikuga ühte paati. Ajakirjaniku peamine mõõdupuu on tema usaldusväärsus. Ajakirjanik teeb oma tööd hästi, kui jääb kajastatavate teemade ja isikute suhtes erapooletuks.

Ent paistab, et ETV-s on erapooletus juba läbitud etapp.

UU

Foto: Scanpix