Ossinovski ja ajakirjanik ühes paadis ehk kuidas ETV jätkuvalt oma mainet hävitab

Juhtkiri,
- Updated
HARIDUS

ETV uudisteprogramm on saanud oma kallutatuse eest kriitikat paremalt ja vasakult, kuid selle peale on seal manatud ette külm kalanägu, mis peab kõigile mõista andma: kõik on parimas korras. Nüüd on ETV astunud sammu edasi… Aga paraku mitte probleemi lahendamise suunas.

Nimelt istub „Pealtnägija“ ajakirjanik sel laupäeval ühte paati minister Jevgeni Ossinovskiga, et sõita läbi sajakilometrine Võhandu süstamaraton. Mis seal’s ikka, las sõidavad, võib mõni mõelda. Saamegi teada, milline on ministri vorm!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Et nii naiivselt me ministri ja ajakirjaniku ühisesse paadisõitu suhtuda ei tohiks, sellele juhib tänases “Postimehes” tähelepanu ka ajakirjanik ja meediaõppejõud Priit Pullerits.

Ta kirjutab: „Asi on selles, et kui istute kellegagi pika päeva vähemalt tosin, tõenäoliselt palju enamgi tundi ühes paadis, siis paratamatult vennastute. /…/ Selleks et lõpuni vastu pidada, tuleb teineteist toetada ja turgutada, hingata ja tõmmata ühes rütmis. Ja kui siis viimaks finišisse jõuate, olete nagu relvavennad, kes õlg õla kõrval lahingust läbi käinud. /…/ Kas pärast sellist vennastumist saab uskuda, et „Pealtnägija“, miks mitte kogu ERRi käsitlused Ossinovskist ja sotsidest on objektiivsed ja usutavad?“

Pullerits lisab: „Ent isegi kui kõik, mis ekraanilt paistab, tundub edaspidi väliselt vinks-vonks, ei saa me mitte kunagi teada, mis probleemi või skandaali võib „Pealtnägija“ või ERR jätta seoses Ossinovskiga kajastamata lihtsal põhjusel – sest Võhandul toimus vennastumine.“

Pulleritsuga saab ainult nõustuda – on elementaarne tõde, et ajakirjanik ei tohiks istuda mitte kunagi poliitikuga ühte paati. Ajakirjaniku peamine mõõdupuu on tema usaldusväärsus. Ajakirjanik teeb oma tööd hästi, kui jääb kajastatavate teemade ja isikute suhtes erapooletuks.

Ent paistab, et ETV-s on erapooletus juba läbitud etapp.

UU

Foto: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused