Peavoolumeedia kallutatus algab globalismimeelse ajakirjanduse otsesest vahendamisest

Juhtkiri,
Ajakirjandus kukkus esimese saja päevaga läbi.
©UU

Eesti peavoolumeedia välisuudised näivad mõnikord sedavõrd kallutatud, et tekib kahtlus, kas toimetustes istuvadki ainult ideoloogiatöötajad?

Igor Gräzin ütles kord Kataloonia iseseisvusreferendumi uudist kommenteerides, et see oleks nagu Hispaania valitsuse ametlik teadanne — räägitakse pahadest separatistidest ja kogu Hispaania otsustavusest anda vastulöök lõhestajatele. Nüüd tekib sama tunne BNS-i vahendatud uudisest “Trump ja Conte kindlustasid populistlikku ühisrinnet” — nii räiget Trumpi-vastasust annab ühest uudisest otsida!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paraku on siin mängus ka need ülemaailmselt tuntud globalismimeelsed uudisteagentuurid, kellelt see tekst võetakse ja oma uudiste jaoks tõlgitakse. Arvata võib, et kui uudis tuleb agentuurilt France Presse, siis ei maksa imestada, kui kogu tekstist kumab läbi iroonia Donald Trumpi ja Itaalia peaministri Giuseppe Conte ütluste kohta — AFP vaatab asju Macroni pilguga.

Globalismiruuporite uudiste otsene, redigeerimata ülekandmine eestikeelsetesse uudistesse jätab mulje, et kogu maailm mõtleb ühtemoodi – aga ta ju ei mõtle, muidu poleks EKRE-t Eestis. Liigat Itaalias, AfD-d Saksamaal, Orbani Ungarit ega Õiguse ja Õigluse Poolat. Sõltumatu meedia tähendabki uudiseid antakse edasi ainult faktipõhiselt, mitte ideoloogilise hinnanguga.

Mõistagi on see taas toimetuste rahva endi teha, millise tooni nad uudisesse jätavad, seda sõltuvalt endi poliitilistest eelistustest — Eesti peavoolumeedia praegune trend on Trumpi peksta ja EL-i ülistada, seega nemad võivadki sellist erapooliklikku teksti kasutada. Kui aga väljaanne soovib oma sõltumatust näidata, siis tasuks Itaalia Liigat iseloomustada lihtsalt kui parempoolset immigratsioonivastast erakonda — sõnade “parempopulistlik” või “paremäärmuslik” kasutamine on juba poliitiline hinnang.

Kui aga ennast sõltumatuks nimetav väljaanne võtabki neutraalseks redigeerimata üle rahvusvahelise agentuuri ideoloogilise teksti, siis pole mõtet imestada, kui neid kallutatuses süüdistatakse – võetagu siis vähemalt negatiivsed ülivõrdedki välja! Üldiselt aga kumab Eesti peavooluajakirjanduse väljaannete pakutavast infost läbi nii valitsuspoliitika kui ka teatud erakondade ideoloogiline taust. Vahe ongi selle tunnistamises või eitamises, et ollakse mingi maailmavaate esindaja.

Uued Uudised ennast sõltumatuks ei pea, tegu on rahvuskonservatiivset mõttelaadi edastava portaaliga, seega meie kujundame uudised faktipõhiste, kuid oma arusaamadele vastavatena. Seejuures pole UU nagu Postimees, EPL või Delfi, kes enda kohta vastupidist väidavad, kuid ikkagi uudised ideoloogilisse kuube riietavad.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused