Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peeter Helmele – jõudu sopalehe Potimees muutmisel sõltumatuks Postimeheks!

-
03.04.2019
Peeter Helme
© Scanpix

Postimehe uus peatoimetaja Peeter Helme kirjutab ilusaid sõnu Postimehest. Ega ta teisiti saagi – ülemuse tööd tuleb alustada oma töötajate innustamisega.

Kui uus toimetaja tööle hakkab ja hall argipäev selga ronib, ehk tulevad ka muutused. Sest neid vajab Postimees Peeter Helme kiitustest hoolimata väga.

“Ilmselt tundub nagu kirjeldaksin üht ideaalset lehte. Jah, nii see ongi. Mingis mõttes ongi Postimees ideaalne ajaleht,” kirjutab peatoimetaja. Ei, ei ole, ideaalist on see leht väga kaugel.

Postimehes on selline ajakirjanik nagu Vilja Kiisler, kelle tiitli tahaks alati jutumärkidesse panna. Võtame näitena intervjuu Mart Helmega. Räägitakse “Suurlinna tuledest”, Suur-Lähtrust ja paljust muust, aga loo pealkiri on “Järelikult ei ole ta inimene, ta on loom. Ja see loom tuleb hukata” – Mart Helme sõnad, mida ta ütles retsidiivsete kurjategijate ehk nende kohta, kes on sooritanud juba palju raskeid kuritegusid. Kontekstist välja rebitud EKRE poliitiku hukkamisjutt pealkirjana tervele Eestile otse koju – kas see on tase, mille üle uhke olla?

Või siis Kiisleri vihkavad sõnad Kadri Vilbale: “Ma ei tahaks teiega üldse rääkida!” Kas sellise ajakirjaniku puhul, kes tundub Postimehes püstolreporterina võetav olevat, saab üldse professionaalsusest rääkida? Ma saan aru, et Postimehes vihatakse EKRE-t kogu südamest, sest peetakse teda mingiks deemoniks, aga mille poolest te ise paremad olete? Kus on teie puhul nähtav sõltumatu ajakirjandus ja oma ametieetika?

Sõltumatu ajakirjandus ei tohi lihtsalt lasta oma vihkamist nii välja paista! EKRE poliitikud keelduvad ridamisi Postimehe ajakirjanikega suhtlemast, sest mistahes äpardunud sõnastus kajastub kohe räiges pealkirjas. Intervjuud isegi algavad üdini pahatahtlikult, sisuga mängitakse omatahtsi, intervjueeritavat vaadatakse otsese vaenlasena ja nii edasi. Ei mingit eetikat! Ma ei kujuta isegi ette, mis võis olla Kanal 2 reporteri Marian Võsumetsa peas, kui ta pidas kinni kaks joodikut ja seostas neid tõrvikurongkäiguga. Mille poolest te olete Sputnikust paremad?

Vahel tundub, et peavoolumeedia tahab lihtsalt kõik enda ümber täis lasta, mõtlemata sellele, et homme tuleb samade inimeste käest uuesti kommentaare küsida. EKRE on tõenäoliselt peagi valitsuses ja siis on pidevalt vaja nende seisukohti teada – aga kui telefonis Postimehe ajakirjaniku numbrit nähes mobla ajalehe alla lükatakse, siis mis saab teie tiksuvast deadline`st? Rääkimata sellest, et ka lugejad-vaatajad on juba märganud, kui ülekohtused ja ebaõiglased te olete!

Tahaks väga loota, et Postimees muutub uue peatoimetaja käe all objektiivsemaks, erapooletumaks, sallivamaks ja sõltumatumaks, ja et ausse tõuseks peamine tõde – ajakirjanik on ennekõike inimene. Pange ennast tavaolukorda – kas teile endile meeldiks, kui keegi teist kuulujutte levitaks, teid taga räägiks, teid laimaks?

Aga Peeter Helmele jõudu Postimehe muutmisel sõltumatuks väljaandeks! Sest praegu on see lihtsalt Potimees!