Pidevalt remonti vajav Vabaduse võidusammas kui Eesti hääbuva suveräänsuse tunnus

Rubriik Juhtkiri On
©UU
Pidevalt remondis olev ja varjatud Vabadusrist sümboliseerib seda, et vabadus on kergelt kaduv nähtus.

Vabaduse väljakul asuvat rahvapäraselt Vabadusristiks kutsutavat võidusammast on juba selle püstitamisest saati saatnud igasugused tehnilised hädad, moraalselt aga on pidevalt tellingutes olev sümbol lihtsalt rusuv.

Vabaduse võidusammast tabanud hädade tõttu venib selle remont järgmisesse aastasse ja läheb maksma ligi 200 000 eurot, kirjutab ERR.  Välja vahetatakse kõik samba ristiosas paiknevad, põhipinnalt eenduvad matistatud klaasdetailid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samba projekteeris ja ehitas Tšehhi klaasivabrik Sans Souci. Vähem kui kuu aega pärast samba avamist ilmnesid juba probleemid, mida kirjeldatakse ka Vikipeedias. Juba tollal räägiti, et ehitama oleks pidanud omamaised firmad – inimestele mõjus pidevate hädade väljatulek masendavalt.

Vabadussõja võidusammas avati Tallinnas Vabaduse väljakul 2009. aasta 23. juuni esimestel minutitel mälestusmärgina Eesti Vabadussõjas saavutatud võidule. Kuna selle eest vastutajad pole suutnud Vabadusristi normaalselt toimima panna, siis ongi see kujunenud Eesti hääbuva iseseisvuse võrdkujuks.

Pärast 2009. aastat on ridamisi järgnenud Eestit lõhestavaid sündmusi – kooseluseadus, pagulaste sissevedu, kaks globalistist presidenti, varjatud rahapesu läbi Danske Eesti filiaali, rändepakti heakskiit, hümniseaduse mahahääletamine ja veel palju muud. Vigane Vabadusrist on küll eesti rahvale omaks saanud, aga vabadust pole see taganud.

Läänes võetakse moslemite nõudel või nendele meeldimiseks kristlikku sümboolikat maha. Rändepakti heakskiit avas ka Eesti sallimatu islami sissetungile ja seega on ka Vabadusrist ohus. Ainult EKRE on valmis kaitsma oma riiki, rahvast ja Vabadusristi. Teised näeksidki selle ümber ainult tellinguid.

Nii jääbki Uutel Uudistel vaid tõdeda, et Eesti suveräänsusega on kartellierakondade võimutsedes asjad väga halvaks läinud – nagu on Vabadussammas vigane, nii on ka riik ja ühiskond hingelt  vigased.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused