Poliitkorrektsus, sooneutraalsus ja muud idiootsused ohustavad maailma kultuuripärandit

Juhtkiri,
©AP/Scanpix
Vasakliberaalne vägivald maailma kultuuripärandi kallal viib Lääne Mao Zedongi “kultuurirevolutsiooni” aegadesse.

Kui tuleb kord aeg, mil maailm pöördub tagasi mõistuse juurde, tuleb ka praegune poliitkorrektsus ja sooneutraalsuspropaganda kuulutada kultuurivaenulikuks ja inimsusvastaseks kuriteoks koos kõigi sellega kaasnevate tagajärgedega.

Nii karmi käsitlust sunnib peale praegu maailma kirjandusklassika ümber toimuv. Nimelt teatas USA lastekirjanduse ühendus, et  “Väike maja preerias” autori Laura Ingalls Wilderi nimi ei kõlba enam USA lastekirjanduse auhinnale — nende hinnangul on Wilderi raamatutes liigselt stereotüüpe ja rassismi, mis ei sobivat kaasaaegsete väärtustega, vahendab ERR.

Kõigepealt, mis asi on see “kaasaegsed väärtused”? Grupi pehmenenud multikultuursete ajudega marksistlike intellektuaalide värdsünnitis? Siit on vähe puudu sellest, kus natside kombel hakatakse tänavatel avalikult raamatuid põletama!

Sellise kultuurivaenuliku praktikaga alustas teatavasti sotsialistlik Rootsi, kes võttis ette Astrid Lindgreni “Pipi Pikksuka”, milles inkvisiitoritele ei sobinud ei Eefraim Pikksuka neegrikuninga ega Pipi printsessistaatus. Nagu näha võib, alustatakse ikka lasteraamatutest, et nooremale põlvkonnale aegsasti ajupesu ära teha.

Wilderi raamatute tegevus toimub üleeelmisel sajandil ja nendes kujutatakse ameeriklastest uusasunike elu, kes ei räägi indiaanlastest just kõige paremas toonis. Peategelased tõdevad muu hulgas, et “ainult surnud indiaanlane on hea indiaanlane”.

Aga see on ju ajalugu, mida ei saa kuidagi ümber kirjutada! Väidet surnud indiaanlaste kohta kasutati tollal laialdaselt ja kui see nüüd ajaloost välja võtta, siis ei saa inimesed ju teada, mis tollal tegelikult toimus ja kuhu kadusid need miljonid indiaanlased, kelle jäänused on tänasel päeval surutud Põhja-Ameerika reservaatidesse. Poliitkorrektsus lõikab välja jupikesi maailma ajaloost!

Praktiliselt kõigist lasteraamatutest võib leida midagi, mis ei sobi vasakliberaalsetele inkvisiitoritele. Kas nüüd ootab siis laste- ja noortekirjandust ees põhjalik moraalne vägistamine? Ilmselt on üks peatsetest ohvritest “Huckleberry Finni seiklused”, kus neegerorja Jimi kujutatakse täieliku puupeana. Varsti ei tohi lapsele vist Piiblitki kätte anda, sest ka Vana Testament kubiseb veretöödest!

Väidetavat rassismi on tegelikult väga paljudes Ameerika autorite raamatutes, sealhulgas ka Margaret Mitchelli kuulsas teoses “Tuulest viidud”. Milline võiks see Ameerika kodusõja lugu küll pärast seda välja näha, kui kultuurirevolutsionäärid on tast üle käinud?

Läänes levivad üha enam ka soovitused teha filme ümber, et noormehe ja neiu asemel oleksid geisuhtes noored ja kangelased oleksid mustanahalised — muide, ka Harry Hotterit ja Hermione Grangerit on soovitatud mustanahaliseks “muuta”. Põhjanaabrid soomlased juba saidki hakkama Mannerheimi neegriks vormimisega.

Ilmselgelt pärsib kogu selline loomingu surumine ideoloogilistesse raamidesse selle mitmekesisust, sest kontrollivas ühiskonnas ei julge autorid enam tegelikku elu sõnadesse vormida, nad ei julge olukorra edasiandmisel kasutada käibel olevaid vildakaid fraase, sest need võidakse juba lähitulevikus teostest välja lõigata. Ideoloogia suunatud kultuur ei ole enam kultuur, see on propaganda — tõelise kultuuri aluseks on loominguvabadus, mida Läänes kipub üha vähemaks jääma.

Praegu kogu maailmas peale tungiv vasakliberaalne ideoloogia, mille osadeks on poliitkorrektsus, sooneutraalsus, homoseksuaalsuse ülistamine, rahvuste hävitamine ja paljud muud lollused, on selgelt kuritegelik ideoloogia, ja otsese vaenlasena tuleb seda ka võtta. Sest praegu maailmas toimuv hakkab üha enam meenutama Mao Zedongi “kultuurirevolutsiooni” ja hungveipingide märatsemist, mis võib hävitada osakese inimkonna kultuuriloost!

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused