Targa hääletaja meelespea ehk kuidas valida, kui ei tea, keda valida

Juhtkiri,
- Updated
Valimised

Keegi meist ei taha, et Eestit juhiksid vargad, liiderdajad, laiskvorstid, tainapead või selgrootud limukad, kes ülesehitamise asemel Eesti rahvusriiki teadlikult lammutavad. Kuidas takistada selliste isikute jõudmist riigitüüri juurde ning teha pühapäeval arukas valik?

Mõned kasulikud nipid:

● Mõelda tuleb iseseisvalt, ka valimiskabiinis! Massiivne, uksest-aknast paisatav valimisreklaam püüab sinuga manipuleerida ja panna sind unustama poliitikute seniseid seisukohti ja tegusid. Ära lase end tinistada!

● Ära lase end mõjutada peavoolumeedia infooperatsioonidest, mille raames kõikvõimalikud “eksperdid” püüavad kallutada kergeusklikke inimesi valima “õigeid erakondi”. Enamik neid “eksperte” pole kaugeltki erapooletud, vaid on seotud mõne erakonna või huvigrupiga, st mängivad tellitud muusikat.

● Vali erakonda ennekõike omaenda maailmavaate järgi, sest kohalikel valimistel ei otsustata üksnes seda, kes lapib järgmisel nelja aastal tänavaauke – kohalik volikogu otsustab muu hulgas, kas sinu naabertänavasse rajatakse pagulaskeskus ja milliste väärtuste ja maailmavaatega lasteaia- ja koolidirektor ametisse nimetatakse. Rahvusriigi lammutajad ei tohi lasta võimu juurde ühelgi tasandil.

● Ära usu valija lollitamiseks välja mõeldud soovitusi stiilis “ära vali erakonda x, sest siis läheb hääl kaduma” või “valides erakonna x, saad erakonna y”. Need soovitused on küüniline manipulatsioon.

● Ära vali erakondi, kes on oma tegudega tõestanud, et nad töötavad Eesti riigi ja rahva kestmise vastu (Eesti-Vene piirilepe, Brüsseli ees koogutamine, Rail Baltic, immigratsioon ja võõrtööjõu sissevedu).

● Ära vali erakondi, kes teevad otsuseid, mis ei arvesta rahva enamuse tahtega ehk vilistavad demokraatiale. Meenutuseks: rahvas ei taha homoabielusid, aga Reformierakond, sotsid ja Keskerakond tahavad; rahvas pooldab presidendi otsevalimisi, aga Reformierakond, sotsid ja Isamaa mitte.

● Ära usu valimislubadusi stiilis “palju raha kohe kätte”, sest need lubadused on mõeldud eksitamiseks arvestusega, et ühe käega antud raha võetakse teise käega tagasi (mitmesuguste maksutõusudega).

● Vali erakonda, kes seisab sellise Eesti eest, kus tahad ise elada viie, kümne või kahekümne aasta pärast ja kus tahad näha elamas ka oma lapsi ja lapselapsi.

● Ettevaatust valimisliitude eest! Valimisliitudes võib olla väga tublisid inimesi, aga sageli kestab valimisliitude eluiga järgmiste valimisteni. Valimisliit ei võta oma tegemiste ega otsuste eest mitte mingisugust vastutust. Mis veelgi olulisem – tihti moodustavad valimisliidu tuumiku erakondliku taustaga inimesed. Tegu on valijate petmisega, sest oma erakonna lipu all ei julgeta madala toetusprotsendi tõttu välja tulla. Paljud erakondade liikmed kasutavad valimisliite Trooja hobustena, et nende abil volikokku sisse saada ja siis seal ajada ikkagi erakonna poliitikat. See on valija petmine. Ära mine selle õnge!

● Kui sinu soovitud kandidaat osutub valituks, nõua temalt ka järgmise nelja aasta jooksul järjekindalt aru, kuidas on ta su huve kaitsnud.

● Mine kindlasti valima, sadagu taevast kasvõi pussnuge. Jättes valimata, annad suurema võimaluse, et võimule tuleb sulle vastumeelne poliitiline jõud. Valimata jätmisega kaotad ka moraalse õiguse poliitikuid kritiseerida.

Tee iseseisev ja läbimõeldud otsus!

Pühapäeval, 17. oktoobril on kõik valimisjaoskonnad avatud kell 9 – 20.

Valimisjaoskondade asukohad leiad veebilehelt www.valimised.ee

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kandidaadid ja valimisprogrammid asuvad aadressil kov21.ekre.ee.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused