Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uued Uudised ei ründa koalitsioonipartnereid, vaid kaitsevad rahvuskonservatiivset maailmavaadet

-
17.10.2019
Uued Uudised on rahvuskonservatiivse meelsusega portaal.
© UU

Peaminister Jüri Ratase arvamus, et rahvuskonservatiivid ründavad alusetult sotsiaalminister Tanel Kiike, on asja lihtsustatud nägemine.

Jah, tavaliselt maksab kokkulepe, et koalitsioonikaaslasi ei rünnata. Aga see ei tähenda samas, et nende ideoloogia üle võetakse või mingite kahtlaste “väärtuste” juurutamist niisama kõrvalt pealt vaadatakse.

Koalitsioonileppes pidid kõik osapooled millestki loobuma. EKRE ei saanud näiteks kooseluseadusest lahtiütlemist, Rail Balticust lõpetamist praegusel kujul, eraldiseisvat sõjaväestatud piirivalvet ja paljut muudki – aga see ei tähenda, et rahvuskonservatiividest said kohe aseainete aktiivsed toetajad ja endistest eesmärkidest loobujad. Me ei soinistu.

EKRE üks oluline sõnum oli ja on, et raha leidmiseks riigieelarvesse tuleb sellest lahti haakida ideoloogilised MTÜ-puugid, kelle seas on ka LGBT – neile eraldatav raha ei lähe sugugi mitte kellegi abistamiseks, vaid homopropaganda tõhustamiseks. Tanel Kiik on sotsiaalministrina tegelike abivajajate heaks palju asjalikku ära teinud, aga kui ta geiagendale avalikult toetust avaldab, siis ei saagi see kriitikata jääda.

Uute Uudiste rünnakud pole suunatud otseselt Tanel Kiige ja Keskerakonna, vaid geiagendale vaba liikumise andmise vastu. Seda enam, et üks äraideologiseeritud seksuaalne suunitlus saab riigilt rahalist toetust, kuid traditsioonilise pere kaitsjad ajavad omi asju annetustega. Aga proovikski järele – vaatame, kui suur saab olema LGBT võimekus, kui nad kõrvalt raha ei saa ja peavad ise omale elatist teenima.

Uued Uudised on erakondlik portaal, kuid me ei vahenda ainult EKRE pressiteateid, vaid kajastame rahvuskonservatiivset maailmavaadet üldse, seda arvukate kaasautorite abiga. See aga tähendab seda, et me ei hakka suud sulgema siis, kui “euroopalikud väärtused” (vasakliberaalide mõistes) pealetungi jätkavad – isegi kui see rahvuskonservatiivide partneritele ei meeldi.

Meie portaal pole teinud mingit saladust ka sellest, et meile ei meeldi Yana Toomi Kremli-meelsus, Tallinna internatsionaliseerumine, sinimustvalgete pärgade panek pronkssõduri juurde ja palju muudki, millega on seotud meie koalitsioonipartnerid – ja Uued Uudised ei kavatse kõige sellega vait olles leppida. Partneritel tuleb lihtsalt kriitikaga leppida või siis aidata kaasa asjade kordategemisele, sealhulgas puukide ärakoristamisele riigieelarve küljest.

Koalitsioon on loodud riigi valitsemiseks, kuid mitte ideoloogiliseks lähenemiseks. Ega RE-SDE-Isamaa koalitsioon polnud ju samuti ideoloogiliselt ühtne – liberaalid, vasakäärmuslased ja eurokonservatiivid, kes omavahel ei kiselnud kuuldavalt ehk ainult sellepärast, et kõigile oli võim põhimõtetest tähtsam. EKRE-le on võim tähtis selleks, et oma lubadused ellu viia – seda ei saa teha olukordadega mugandudes.

Ega partneridki ole rahvuskonservatiive kriitikata jätnud ja nende tegemistele vastu töötanud – aga meie ei tekita sellest paanikat, sest ükski koalitsioon sedavõrd erinevate partnerite vahel ei teki sünnivaludeta. Mis aga puutub Uutesse Uudistesse, siis me ei peagi ennast sõltumatuks, vaid olemegi rahvuskonservatiivse ideoloogia kandjad – seega ei peaks meid ju lugema ei liberaalid ega vasakpoolsed, vaid ainult meie mõttekaaslased – kuidas siis järsku kogu Eesti teab, mida üks “vastik” portaal kirjutab?

Rahvuskonservatiivide meedia ei soinistu, kuigi paljud, sealhulgas partnerid, sellele loodavad, ei muutu poliitkorrektseks, ei lõpeta oma ideede propageerimist ega nende kritiseerimist, kes teevad midagi sellist, mis on meie arvates eesti rahva huvide vastu.