Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uus kolmikvalitsus saab väga kõrgetasemelise tunnustuse

-
06.04.2019
Poliitikasse on saabunud kaabude aeg.
© Marianne Loorents/Õhtuleht

Mis võib olla ühele loodavale valitsusele parim tunnustus kui tema oponentide hüsteeriline kiun?

Jube oleks, kui Reformierakonna, sotside või “kahesajatajate” poliitikud Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsust kiidaks. Siis tuleks tõesti peeglisse vaadata ja küsida – mida me oleme valesti teinud, et me euroliberaalidele, venemeelsetele ja neomarksistidele meeldime?

Aga õnneks ütleb Gruz 200 juht Kristina Kallas, et tegemist on paigaltammumiskoalitsiooniga, Keskide renegaat Raimond Kaljulaid väidab, et koalitsioonilepe ei sisalda parema elu plaani, Evelyn Sepp mõnitab kõik ministrikandidaadid eraldi läbi, keegi reformierakondlastest rääkis veel midagi halba – järelikult on kõik hästi ja koalitsioon teeb just seda, mida tegema peab.

Sest tõepoolest – miks peakski koalitsioonileppesse läinud EKRE programmilised seisukohad meeldima Kristina Kallasele või Raimond Kaljulaidile? Hea ongi, et ei lepe neile meeldi – see-eest meeldib see rahvuskonservatiivsetele inimestele, ja see on esmatähtis.

Nagu on öelnud üks EKRE poliitikutest – sotside kiun on muusika minu kõrvadele. Kui vastasrind valjult kritiseerib, siis on tõesti kõik hästi!

Mõtlema võiks panna hoopis ajakirja Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski vihje: “Paljud asjad, mis varem olid iseenesestmõistetavad, ei pruugi seda enam olla.”