Veelkord peavoolu meediast, Donald Trumpist, “tõejärgsest” ühiskonnast ja libauudistest

Juhtkiri,
- Updated

Peavoolumeedia esitab jätkuvalt libainformatsiooni ja näitab faktimaterjaliga osava manipuleerimise meistriklassi. Korrektsuse ja objektiivsuse huvides viidatakse alati soliidsetele allikatele nagu Wall Street Journal, jne. 

Kuid ometi on nendes lugudes esitatav informatsioon ikkagi kipakas ja eksitav. Pealkirjades ja uudise esiosas laiutab väide, et Trump plaanib kohtuda Putiniga ja tühistada Venemaale määratud sanktsioonid!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii kirjutab tänane (14.01.17) Postimehe võrguväljanne : “USA presidendiks valitud Donald Trump vihjas, et võib tühistada sanktsioonid Venemaa vastu ning ei pruugi kindlaks jääda ühe Hiina poliitikale, kui Peking ei paranda oma valuuta- ja kaubanduspraktikat.”

Delfi (samuti 14.01.17) pealkiri sedastab sama asja pisut ettevaatlikumalt ja teise nurga all : “Trump kohtub Putiniga ega välista sanktsioonide tühistamist”

Illustreerimiseks kasutatakse samuti labast võtet. Peterburis müüdavaid Putini ja Trumpi näomaske kõrvutades (foto on üles ostetud AP poolt, kuid tehtud vene fotograafi poolt). Ilmselt peab see papist montaaž lugejas esile kutsuma kindlust kahe mehe “ülisoojades suhetes”.

Milline mulje võib sellest kõigest jääda lugejale, kes tehtipeale ei süvenegi pealkirjast kaugemale? Millistest sanktsioonidest käib jutt? Kas neist, mida enamus maailma demokraatlikest riikidest sh EL, USA, Kanada, Jaapan, Austraalia jt. on kehtestanud Venemaale seoses relvade täristamise, maailma julgeolekuarhitektuuri lõhkumise ja võõraste territooriumide hõlvamise eest või käib jutt millestki muust, millest lugejal ei pruugi nii head aimu olla?

Tulebki välja, et jutt käib siiski kõige viimastest sanktsioonidest, mida Obama oma ametiaja lõpus on kehtestanud seoses Venemaa ja ka Hiina väidetava häkkimisega USA demokraatide mõnedesse serveritesse. Alles loo lõpus nenditakse et sanktsioonid seoses Venemaa agressioonidega Ukrainas ongi sootuks teine teema, kuid sedagi tehakse ebalevalt. Postimees aga vahetab sootuks teemat ja liigub edasi hoopis Hiina juurde.

Postimees: “Trump ütles eile Wall Street Journalis avaldatud usutluses, et jätab vähemalt mõneks ajaks jõusse sanktsioonid, mis president Barack Obama administratsioon kehtestas Venemaale läinud kuul seoses väidetavate küberrünnakutega Ühendriikide valimiste mõjutamiseks. Trump on juba ärritanud Hiinat, võttes pärast valimisi vastu õnnitluskõne Taiwani presidendilt Tsai Ing-wenilt ning eirates sellega aastakümnete pikkust diplomaatilist tava, mille kohaselt on Valge Maja hoidunud otsekontaktidest Taiwani liidriga.”

Delfi: “Trump selgitas, et võib sanktsioonidest – mille kehtestas president Barack Obama demokraatide serveritesse häkkimise eest – loobuda, kui ameeriklastel on Venemaast kasu terroristidega võitlemisel ja erinevate eesmärkide täitmisel.”

Kuna peavoolukanalite eeldus oli nii kampaania ajal kui nüüdki (vaevalt 6 päeva enne uue presidendi ametiasse astumist), et Trump on paha Putiniga salasobinguid teostav hull (luuakse kujund põrunud prohvetist). Tekib küsimus, et kuigi selline tampimine ei suuda muuta valimiste tulemusi, miks siis seda ikkagi tehakse? Miks minnakse Trumpi diskrediteerimise teele igal sobival ja ka sobimatul võimalusel? Meentagem kasvõi urineerimisilugu Obama Moskva hotellitoa sängi ja teisi Trumpist väljaimetud “seiklusi”.

Olgu, me saame aru, et peavoolumeedia, kes on globalistide juhitav ja ajupestud, ei saa ega tahagi olla objektiivne.  Me saame aru ka sellest, et suur osa Eesti ajakirjanike nooremast kaadrist on vasakliberaalse ajupesu ülikoolis ürgsotsialistist “ajakirjandusema” Lauristini käe ja mõju all edukalt läbinud, kuid milleks on vaja vastu rinda tagudes rääkida tõejärgsusest ning süüdistada väiksemaid portaale libauudiste levitamises. Iga kanal, olgu suur või väike teenib paramatult kellegi ideoloogilisi huve, no ja tunnistagem siis seda!

Milleks puhuda mulli mõnede suurte peavoolukanalite objektiivsusest? Vabandage, aga see ajab naerma.

Ja lõpuks üks soovitus lugejale, kes kas ajanappusest või mugavusest meediaväljeannete pealkirjadest lihtsalt üle libiseb. Lugege asi ikka lõpuni läbi, sest nii saate uudisest tõesema pildi. Teine võimalus on teie maailmavaatega mitte kokku sobivad väljaanded hoopis vahele jätta.

FOTO: AP/Scanpix

SEOTUD LOOD:

Sinine Äratus: Eesti Trumpi-vastane meedia ohustab liitlassuhteid USAga

Eesti meedia läks luureraportina esitatava libauudise õnge

One commentOn Veelkord peavoolu meediast, Donald Trumpist, “tõejärgsest” ühiskonnast ja libauudistest

  • Avatar

    Kui nüüd rääkida Hiina, Venemaa ja USA suhetest, siis on kõik vähegi arvestatavad analüütikud ühel meelel selles, et Venemaa – Hiina sõda on paratamatu. Arvestades Hiina katastrofaalset ökoloogilist olukorda, on Hiina laienemine põhja suunas paratamatu. Hiinal on selleks isegi teatud moraalne õigus, sest 19. sajandi nn oopiumisõdade ajal võttis Venemaa Hiinalt vägivallaga ähvardades ära umbes poolteist miljonit ruutkilomeetrit territooriumi. Erinevalt Venemaast on USAl Hiina jaoks aga põhimõtteliselt olemas suur präänik ehk siis Taivan. Kui viimane peaks Hiinaga ühinema, siis loomulikult ainult mingi eristaatuse alusel. Arvake ära, miks Hong Kongile eristaatus anti

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused