Kas Reformierakond aitab koroonakriisile teadlikult kaasa, et hiljem süüdistada Eesti hädades valitsust?

Arvamus,
©Riigikogu
Kalle Palling ja Hanno Pevkur, tänased koroonakangelased

Kas on võimalik, et Reformierakonna taktika praeguse valitsuse kukutamiseks on aidata teadlikult kaasa koroonakriisi süvenemisele? Välistada seda kahjuks ei saa.

Vaadakem asjaolusid… Koroonaviirus hakkas Eestis jõudsalt levima pärast seda, kui märtsi alguses lubati Saaremaale mängima tulla Milano võrkpalluritel. Milano oli selleks ajaks juba selgelt kriisipiirkond. Eesti võrkpalliliidu president on kõrge Reformierakondlane Hanno Pevkur. Saaremaal räägitakse, et just Pevkur oli see, kes utsitas mängu toimumist tagant.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eelmise nädala lõpus tuli uudis, et koroonaviirusesse on nakatunud 22 Saaremaa hooldekodu patsienti. Südemekodu-nimelise hooldekodu omanik on mõjukas reformierakondlane Rain Rosimannus, muu hulgas teise kõrge reformierakondlase Keit-Pentus Rosimannuse mees.

Eelmise nädala neljapäeval ilmus Harku vallavolikogu koosolekule äsja koroonaviirust põdenud Kalle Palling, kes kolleege oma haigusest ei teavitanud. Ehkki Palling väidab, et perearst oli ta paar päeva tagasi terveks kuulutanud, väidavad mitmed Hiina meedikud, et koroonaviirust põdenud patsient võib olla nakkusohtlik veel mitu nädalat pärast haigussümptomite taandumist. Mitmed Pallingu kolleegid peavad tema käitumist süüdimatuks, nimetades tema käitumist bioterrorismiks.

Võimalik et kõik need kolm juhtumit on asjade halb kokkusattumus. Samas – reformierakondlaste tegevus ja väljaütlemised viimase aasta jooksul võimaldavad kahtlustada, et äkki pole tegu kokkusattumusega. Äkki on tegemist parteikontoris kokku lepitud teadlikult süüdimatu käitumisega, mille eesmärk on kaasa aidata kriisi süvenemisele ja vähendada praeguse valitsuse võimalusi kriisiga edukalt hakkama saada?

Kas mäletate kõiki neid Kaja Kallase, Keit Rosimannuse ja teiste oravaparteilaste intervjuusid, kus nad kinnitavad, et võitlevad iga jumal päev selle nimel, et praegune natsionalistide valitsus kukutada? Opositsiooni igapäevasest sopaloopimisest koalitsiooni pihta ei olegi nii palju aega möödas, kõigest mõni kuu, enne kui tuli peale koroonakriis.

Eriolukorras võttis Reformierakond mitu tooni vaiksemaks, sest nad teavad hästi, et kriisiolukorras, kus kogu rahvas on hädas, jätaks laest võetud süüdistuste pildumine oravaparteist ebaadekvaatse mulje. Aga ega te ometi arva, et Reformierakonna eesmärk on Eesti kriisist võimalikult kiiresti välja tuua? Vastupidi, opositsioonis olevale Reformierakonnale on kasulik kriisi võimalikult palju pikendada. On ju selge, et kriisi tagajärjed on rängad ja inimesed vaatavad tekkinud olukorras eelkõige otsa praegusele valitsusele.

Mida rohkem kahju Eesti kannab, seda rohkem saavad Refomierakonna ülbikud hiljem trummi taguda, kuidas nemad „oleksid teinud kõik teisiti ja paremini“ ja kuidas nende „targal“ juhtimisel oleksime koroonakriisi tingimustes „jõudnud viie rikkama hulka“. Küll selle jutu uskujaid jagub! Avaliku arvamuse uuringute järgi on oravaparteiusku vähemalt 25% inimesi. Majanduskriisi süvenedes on ootuspärane, et mõned kõige suuremad kannatajad suunavad oma meelepaha valitsuse vastu ja leiavad tröösti reformierakondlaste valedest kubisevast retoorikast.

Tahaksime uskuda, et koroonakriisi pikendamine ei ole oravate taktika praeguse valitsuse kukutamiseks. Paraku peame arvestama ka võimalusega, et nurka aetud metsloom  – ikkagi üle kolme aasta opositsioonis! – võib olla võimule tagasipääsemiseks kõigeks valmis.

UU

 

LOE LISAKS

Koroonahaiguse värskelt läbi põdenud Kalle Palling juhtis tõvest vaikides Harku vallavolikogu istungit

EKRE liikmed algatavad Harku volikogu esimehe Kalle Pallingu umbusaldamise

Kas skandaalsed võrkpallikohtumised Milano klubiga toimusid Hanno Pevkuri suure lobitöö tõttu?

Kas kohalik vallavanem, terviseamet ja Hanno Pevkur võtavad Saaremaa viirusepuhangu eest vastutuse?

 

 

8 commentsOn Kas Reformierakond aitab koroonakriisile teadlikult kaasa, et hiljem süüdistada Eesti hädades valitsust?

 • Avatar

  Kõik artikli kallal vigisejad ja ägisejad, tooge välja, mis selles artiklis valesti oli? Mis? Milliseid valefakte esitati, milliseid fakte väänati, millised oletused, just nimelt väljapakutud oletused olid absoluutselt ebatõenäolised?
  Tüüpiline sotsireffide ving. Kui Päevaleht, Delfi ja KloAktuaalne Kaamera puhast valet, laimu ja soppa edastavad siis pole häda midagi aga niipea kui sotsioravate tembud päevavalgele tuuakse, siis on ving taevani.
  Kui seni oli korrumpeerunud sotside ja reformi võimuvõitlus vaid pahatahtlikud sigadused ja sopaloopimine, siis Saaremaa katastroofi korraldamine andis igatepidi oma rahva vastase terrorismi mõõdu välja. Kas oli tegemist teadliku ja tahtliku või lolli ja oskamatu otsusega, igal juhul on tagajärjed karmid ja selle eest tuleb vastutada. Muidu hakkaks iga inimese surnuks sõitnud roolijoodik kohtus rääkima, et “ega ma meelega teinud, kogemata ja autosid on nagunii nii palju tänavatel ja see ohver oleks varem või hiljem kellegi rataste alt läbi käinud, seega jätke mind rahule.”

 • Avatar

  Kes selle kokku kirjutas? UU võiks ikka veidi kõrgemat taset püüelda. See jutt, et inimene on nakkav mitu nädalat peale tervenemist on jama (väidan seda kindlas kõneviisis kuna seni ükski tõsiseltvõetav allikas seda ei kinnita). Ja selle kuulujutu põhjal oma poliitilist opponenti mustata on ka äärmiselt nõrk. Mul pole mingeid sooje tundeid oravate ja K.P. vastu aga soovitan see artikkel (ja see teine Pallingut laimav artikkel) eemaldada kuna nendest annab mingi jama peavoolus korraldada ja kannatajaks oleks EKRE ja UU maine.
  Kahjuks see kipub trendiks viimasel ajal. Artiklite kvantiteet on suurenendud, kvaliteet samavõrra alla läinud. Eelistaksin vastupidi. Hoiaks aega ka kokku.

 • Avatar
  Mati Talumaa

  Ei jäta just eriti head muljet,kui laskuda “tasemele”!
  Otsitakse samamoodi vastukäike ja imetakse oletusi ja kokkulangevusi.
  Hooldekodud peaksid olema riigi omad.
  Kes tahab paremat kvaliteeti,siis mingu erahooldekodusse.
  Riik peab tagama,et iga hooldekodu elanik ei maksaks koha eest rohkem,kui on ta pension.
  Samamoodi peaks olema ka kütusemüügiga.Üks “kett” peaks olema riigi oma .
  On ju näha olnud raudteede müümist ja ostmist.
  Kapitalismus sellisena ei ole jätkusuutlik,samamoodi euroliit.
  Pevkuril oli vaja kangesti näidata oma mõjuõudu ja võimekust,et saada valituks euroopa võrkpalli föderatsiooni esimeheks.
  Kas Pallingul oli haigusleht lõpetatud?
  Arvamus toimetus võiks kirjutada ka autori nime artikli kõrvale.

 • Avatar

  Nüüd on siis selge, kust tulevad reformierakonna e-hääled. Mul üks tutav on ka hooldekodu omanik ja tema rääkis, et klientide ID kaardid on seifis. Seega pole probleem neid e-valimistel kasutada.

 • Avatar
  Andres Leet

  On see sini-kollane erakond mis ta on, aga no sellist artiklit ei oleks küll oodanud Uute Uudiste lehel lugeda-lugesin ja jäin mõtlema, ega ma Telegrami lehele ei ole juhuslikult sattunud!
  Lgp. JÜRI KUKK!
  Kui Te tahate, et Teil ja Uute Uudiste väärikus säiliks, siis oleks mõistlik see paranoiline artikkel kustutada!
  Ei ole vaja laskuda Telegrammi tasemele
  Loodan, et teete seda, aitäh.
  Koopia tehtud.

  • Avatar

   Kas Teile oleks uudiseks, et on psühhopaatideks nimetatavad inimesed, keda iseloomustab täielik empaatiapuue ja kelle eesmärgiks on võim, vahendeid valimata?

 • Avatar

  Küsida ikka võib? Kas Reformierakond hoolib Eesti inimesest? Eelmise kriisi tulemusel me nägime, et Ansip tegi tavainimese elu veelgi raskemaks, kui lasi ettevõtjatel inimesi lihtsamalt koondada. Kas Reformierakond hoolib Eestist? No on juba mitmeid kordi, kus reffid on võimu nimel nõus Eesti maine põrmusse saatma. Alustades Ansipi seakisaga Euroopas juba eelmise valitsuse tekkel, et Eesti pöördub vasakule ja nüüdse valitsuse tekkel, et Eesti pöördub paremäärmusesse. Kõige suuremad Eesti maine “täistegijad” Euroopas on olnud need reformierakondlased ikka ise. Kui ehk otseselt nüüd mingit koroonalevitamise strateegiat Reformierakonnal polnud, siis hoolimatusest Eesti ja Eesti inimeste suhtes piisab. Jumal praegu ei tohi isegi kahe meetri kauguselt tese inimese suhtes hingata ehk kui kogu elanikkond üritab käia kikivarvul, kuna hoolitakse endast ja teistest, siis teatud reformierakondlased laamendavad endiselt kui elevandid keset portselanikauplust, sest nii on nad ju teinud aegade algusest.

 • Avatar

  Olen ekre toata ja valija aga taolist pehmotamist poleks küll praegusest valitsusest uskunud.Kõik vanad näod ja niiditõmbajad on ikka pukis ja ülbitsevad edasi.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused