Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kas valitsusel on “plaan B” juhuks, kui talv paiskab purustatud Ukrainast teele uue põgenikelaine?

-
23.10.2022
Kaja kallasel pole ühegi võimaliku probleemi kohta plaani B. Pilt on illustratiivne.

Ukraina peaminister Denõs Šmõhal hoiatab, et Ukraina infrastruktuuri rünnates tahab Venemaa tekitada Ukrainas humanitaarkatastroofi, see võib aga tuua kaasa massilise inimeste põgenemise ning tõelise migratsioonitsunami. Eesti pole selleks ilmselgelt valmis.

Esiteks, Eesti valitsus ei kontrolli vähimalgi määral Ukraina põgenike sisserännet. Saabujate arvu võetakse ainult ajutise kaitse taotlejate järgi, mida tõestab see, et Kaja Kallas kasutab seda arvu ehk 36 tuhandet igas Riigikogu infotunnis, kuigi ERR räägib oma viimases kajastuses, mida on leida, peaaegu 60 tuhandest Eestisse saabunust ja siia jäänust.

Eesti riigivõim teab ainult üle idapiiri saabujaid, aga lõunapiir on täiesti lahti ja puudub igasugune võimekus sisserändele piiri panna ehk öelda mingil hetkel, et vastuvõtmisvõimekus on otsas ja enam me vastu ei võta – ukrainlased tulevad ikkagi, sest kätt keegi otseselt ette ei pane. Paljudel pole ehk vajagi ennast registreerida, kui see tema jaoks hädavajalik pole, siinne ukraina diasporaa on nii suur, et sõja lõppu või uut kevadet võib siinsete sugulaste juures oodata.

Kui Ukraina jääb suures osas tõesti toasooja ja elektrita, siis jõuab rändelaine ka siia, keegi seda ei takista, aga valitsusel puudub võimekus täiendavat hulka majutada ja neid talvel kõige vajalikuga kindlustada.

Nimelt ei teinud Kaja Kallase valitsus mitte midagi energiakandjate tootmishinna alandamiseks, mis taganuks odava elektri ja toasooja kõigile, vaid võttis ette kompenseerimismehhanismi, mis tähendab, et riik maksab osa kallist energiast kinni seda müüvate ettevõtete kaudu. Selle mehhanismi alla ei kuulu mitte kõik, ja Eesti oma rahvas hakkab talvel raskeid aegu nägema. Kui aga siia paiskub veel täiendav mass ukrainlasi, keda tuleb majutada, kelle toasoe ja elekter kinni maksta, siis tulevad riigi kulud veelgi suuremad, seda aga saavad tunda kõik maksumaksjad.

Reformierakonna mentaliteet on alati olnud selline, et ootame kõigepealt häda ära (ehk läheb meist mööda) ja hakkame siis vaatama, kuidas sellega hakkama saada. Nii toimub see ka praegu ja kui praegusele 60 000 ukraina põgenikule lisandub veel teist sama palju, siis külmetavad nad ka Eestis või siis jookseb riigi rahakott tühjaks nende talvemuresid leevendades ning kogu Eesti vajub veelgi rohkem kaosesse.

Uued Uudised