Kui võimul oleks Reformierakond ja valitud oleks Rootsi tee, sureks Eestis koroonaviirusesse kordades rohkem inimesi

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Rootsis on 10. aprilli seisuga viiruse tagajärjel surnud 793 inimest, Eestis 24.

Ilmselt peab tänama jumalat (aga ka mõistlikke Eesti valijaid), et Reformierakond praegu Eesti riigitüüri juures ei ole. Nende juhtimisel jäänuks Eesti „avatuks“ ja „liberaalseks“ nagu Rootsi, ning viiruse tagajärjel elu kaotanute hulk oleks praegusest kordades suurem.

Spekulatsioon? Aga vaadakem tõsiasju, alustuseks seda, milliseid mõttevälgatusi on viimastel nädalatel tulnud Reformierakonna juhtpoliitikute suust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Universumi direktor Jürgen Ligi on pidanud oma Postimehes avaldatud pealkirjaga “Sellises kriisis tahaks ma elada” lisaks valitsuse sõimamisele vajalikuks toonitada, et „valitsus kasutab rahva rahustamiseks liiga karme meetmeid“.

Brüsseli suuvooder Urmas Paet tuututas märtsi keskel Facebookis, et Eesti võiks lauspiiranguid vältida. Paet manitses riigijuhte mõõdukusele. (Muide, praeguseks on Paet postituse kustutanud, aga alles on postituse põhjal tehtud uudis ajalehes Pealinn.)

Nõukogude propagandainstruktori töökogemusega Valdo Randpere kirjutas Postimehes, kuidas tema hoiab kriisis pöialt Rootsile. „Nad on oma vastuvoolu ujumisega vähemalt siiani näidanud, et kriisi saab lahendada ka ilma piiride sulgemise ja rangete piiranguteta,“ hõiskas Randpere, nimetades praeguseid liikumispiiranguid Eestis „EKRE märjaks unenäoks“.

Sisuliselt ütleb Reformierakonna eliit keerutamata välja, et nende suhtumine koroonaviirusesse on umbes samasugune nagu suhtumine illegaalsetesse immigrantidesse – kõik on teretulnud!

Reformierakondliku (ja tegelikult ka sotside) liberaalse maailmavaate võtab hästi kokku orientalist Peeter Espak oma ERR-i portaalis ilmunud arvamusloos “Avagem viirusele oma kodud ja südamed”.  Seal ta ta ironiseerib: „Mis õigusega loome vaktsiine, seame karantiine ja edastame juhiseid viiruse eluõiguse piiramiseks? Tuleks ehk hoopis seista meeleavaldustel plakatitega, kus kirjas “Virus welcome here!” ehk “Viirus on teretulnud!”. Peaksime avama viirusele oma kodude uksed ja ulatama sõbraliku terekäe? Tegema lahti kõik oma piirid toreda külalise vastuvõtuks, kes ju soovib kõigest olla meiega koos, tulla veidikeseks kostile.“

Mida selline avatus tegelikkuses kaasa toob, näitab kuiv statistika liberaalsest Rootsist. Soome epidemioloog, statistik ja professor Markku Peltonen avaldas võrdlevad graafikud koroonapandeemia käekäigu kohta Põhjamaades ja Eestis ning neist ilmneb, et väga leebed piirangud valinud Rootsis on seis päris sant.

Peltonen võrdleb koroonaviiruse tegevuse tagajärjel surnud inimeste hulka miljoni inimese kohta, ja arvake, kes juhib? Loomulikult liberaalne ja avatud Rootsi, reformierakondlaste “märg unenägu”.

Kui Eestis on 10. aprilli seisuga viiruse tagajärjel surnud 24 inimest, siis Rootsis juba 793. Erinevus on üle 30 korra, samas kui rahvaarvult on Rootsi Eestist ainult 7 korda suurem. Vaata statistikat SIIT ja Peltoneni graafikuid SIIT!

Mis järelduse me teeme? Kui riigitüüri juures oleks praegu Reformierakond ja nad oleksid valinud Rootsi tee, siis (nagu ütleb Reformierakonna valimisloosung) võid kindel olla, et haiglapatsientide ja surnute hulk oleks Eestis praegusega võrreldes kordades suurem. See ulatuks nüüdseks sadadesse ja sadadesse lahkunutesse, kui võtta võrdluse aluseks Rootsi statistika.

Mis tahes piirangute jõustamist oleks oravaparteilased iga hinna eest või kuni viimase võimaluseni vältinud, sest: „Mida meie liitlased meist ometi mõtlevad? Mida elevant meist arvab? Mis saab euroopalikest väärtustest?“

Kokkuvõttes, isegi kui Eestil ja kogu maailmal on käes rasked ajad, võib lohutada end sellega, et kui võimul oleks Reformierakond, oleksid need ajad meie kõigi jaoks oluliselt halvemad. Reformierakonna juhtimiskvaliteedist annab muu hulgas tunnistust 100 000 eelmise kriisi ajal välismaale tööle läinud eestlast.

UU

 

LOE LISAKS

Miks valitsuse toetus kasvab, aga tühikargamisega tegeleva opositsiooni oma langeb

Kas Reformierakond aitab koroonakriisile teadlikult kaasa, et hiljem süüdistada Eesti hädades valitsust?

 

 

8 commentsOn Kui võimul oleks Reformierakond ja valitud oleks Rootsi tee, sureks Eestis koroonaviirusesse kordades rohkem inimesi

 • Avatar

  Rootsis pole m6tet usaldada seda kohalikku Rootsi nn. peavoolumeediat. “Rootsi tee” pole mitte et tekib v6i on palju surme vaid hoopis v6ikam: KAOTATAKSE ISIKUVABADUS, PIIRATAKSE SULARAHA KASUTAMIST… oot, aga see just Eestis ka toimubki juba?! Ning v6imalik et reformarid olekski justsedapidi talitanud, sest eks see ongi ju märg liberalistide unelm – totaaldiktatuur ning ikka öeldes “teie endi turvalisuse huvides”.

 • Avatar

  Piirangutest – Rootsis on täna, 9. aprillil, nakatunuid 8143, st miljoni kohta 905, Eestis 910. See näitab suht selgelt, et meie suht karmid piirangud on mõttetud.
  Surnute jupi suurem suhtarv Rootsis näitab ju hoopis midagi muud – meie haiglad palju paremad või Rootsis ülivanade suhtarv palju suurem vms.

 • Avatar

  Tagantjärele tarkadele märgiks siiski, et ka Helmede kindel soov oli piir Soomega pendelrändeks lahti hoida ning nad olid väga solvunud, et liberaalidest “huulepulgavalitsus” piiri kinni pani. Ja seda pärast märtsi keskpaika.

  Samuti tuleks aususe huvides märkida, et konservatiivne UK suhtus alguses asjasse samamoodi nagu Rootsi.

 • Avatar

  Kuidas selle hanerasvaga lood olid? See soovitus ei tulnud ju reffide poolt?
  Keegi ei tahtnud uskuda, et see asi nii hulluks läheb ja pigem oli vaja vältida paanika tekkimist.

  • Avatar

   Rootsi kommunistlik valitsus väldib siiani paanika tekkimist ja ohverdab oma inimeste elusid epideemiale silmagi pilgutamata….ka see ei pane neid meelt muutma, et üle 2000 Rootsi teadlase on pöördunud avaldusega valitsuse poole karmistamaks teiste riikide eeskujul meetmeid inimestevaheliste füüsiliste kontaktide vähendamiseks.

 • Avatar

  Rootsis praeguseks 807 surnut ja nakatanuid 9233.

 • Avatar
  Liberaalne surm

  Kui Rootsi liberaale järele ahvida, oleks Eestis 10X suurem suremus koroonasse. Ungaris, mis rahvaarvult Rootsiga võrdne, on suremus samuti 10X väiksem koroonasse kui Rootsis.

 • Avatar

  Rootsis pole 8149 uude viirusesse surnut, ei ole vahe eestiga 300 kordne. Äkki õpiks arve lugema ja mõistma…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused