Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui võimul oleks Reformierakond ja valitud oleks Rootsi tee, sureks Eestis koroonaviirusesse kordades rohkem inimesi

-
10.04.2020
Rootsis on 10. aprilli seisuga viiruse tagajärjel surnud 793 inimest, Eestis 24.
© Scanpix

Ilmselt peab tänama jumalat (aga ka mõistlikke Eesti valijaid), et Reformierakond praegu Eesti riigitüüri juures ei ole. Nende juhtimisel jäänuks Eesti „avatuks“ ja „liberaalseks“ nagu Rootsi, ning viiruse tagajärjel elu kaotanute hulk oleks praegusest kordades suurem.

Spekulatsioon? Aga vaadakem tõsiasju, alustuseks seda, milliseid mõttevälgatusi on viimastel nädalatel tulnud Reformierakonna juhtpoliitikute suust.

Universumi direktor Jürgen Ligi on pidanud oma Postimehes avaldatud pealkirjaga “Sellises kriisis tahaks ma elada” lisaks valitsuse sõimamisele vajalikuks toonitada, et „valitsus kasutab rahva rahustamiseks liiga karme meetmeid“.

Brüsseli suuvooder Urmas Paet tuututas märtsi keskel Facebookis, et Eesti võiks lauspiiranguid vältida. Paet manitses riigijuhte mõõdukusele. (Muide, praeguseks on Paet postituse kustutanud, aga alles on postituse põhjal tehtud uudis ajalehes Pealinn.)

Nõukogude propagandainstruktori töökogemusega Valdo Randpere kirjutas Postimehes, kuidas tema hoiab kriisis pöialt Rootsile. „Nad on oma vastuvoolu ujumisega vähemalt siiani näidanud, et kriisi saab lahendada ka ilma piiride sulgemise ja rangete piiranguteta,“ hõiskas Randpere, nimetades praeguseid liikumispiiranguid Eestis „EKRE märjaks unenäoks“.

Sisuliselt ütleb Reformierakonna eliit keerutamata välja, et nende suhtumine koroonaviirusesse on umbes samasugune nagu suhtumine illegaalsetesse immigrantidesse – kõik on teretulnud!

Reformierakondliku (ja tegelikult ka sotside) liberaalse maailmavaate võtab hästi kokku orientalist Peeter Espak oma ERR-i portaalis ilmunud arvamusloos “Avagem viirusele oma kodud ja südamed”.  Seal ta ta ironiseerib: „Mis õigusega loome vaktsiine, seame karantiine ja edastame juhiseid viiruse eluõiguse piiramiseks? Tuleks ehk hoopis seista meeleavaldustel plakatitega, kus kirjas “Virus welcome here!” ehk “Viirus on teretulnud!”. Peaksime avama viirusele oma kodude uksed ja ulatama sõbraliku terekäe? Tegema lahti kõik oma piirid toreda külalise vastuvõtuks, kes ju soovib kõigest olla meiega koos, tulla veidikeseks kostile.“

Mida selline avatus tegelikkuses kaasa toob, näitab kuiv statistika liberaalsest Rootsist. Soome epidemioloog, statistik ja professor Markku Peltonen avaldas võrdlevad graafikud koroonapandeemia käekäigu kohta Põhjamaades ja Eestis ning neist ilmneb, et väga leebed piirangud valinud Rootsis on seis päris sant.

Peltonen võrdleb koroonaviiruse tegevuse tagajärjel surnud inimeste hulka miljoni inimese kohta, ja arvake, kes juhib? Loomulikult liberaalne ja avatud Rootsi, reformierakondlaste “märg unenägu”.

Kui Eestis on 10. aprilli seisuga viiruse tagajärjel surnud 24 inimest, siis Rootsis juba 793. Erinevus on üle 30 korra, samas kui rahvaarvult on Rootsi Eestist ainult 7 korda suurem. Vaata statistikat SIIT ja Peltoneni graafikuid SIIT!

Mis järelduse me teeme? Kui riigitüüri juures oleks praegu Reformierakond ja nad oleksid valinud Rootsi tee, siis (nagu ütleb Reformierakonna valimisloosung) võid kindel olla, et haiglapatsientide ja surnute hulk oleks Eestis praegusega võrreldes kordades suurem. See ulatuks nüüdseks sadadesse ja sadadesse lahkunutesse, kui võtta võrdluse aluseks Rootsi statistika.

Mis tahes piirangute jõustamist oleks oravaparteilased iga hinna eest või kuni viimase võimaluseni vältinud, sest: „Mida meie liitlased meist ometi mõtlevad? Mida elevant meist arvab? Mis saab euroopalikest väärtustest?“

Kokkuvõttes, isegi kui Eestil ja kogu maailmal on käes rasked ajad, võib lohutada end sellega, et kui võimul oleks Reformierakond, oleksid need ajad meie kõigi jaoks oluliselt halvemad. Reformierakonna juhtimiskvaliteedist annab muu hulgas tunnistust 100 000 eelmise kriisi ajal välismaale tööle läinud eestlast.

UU

 

LOE LISAKS

Miks valitsuse toetus kasvab, aga tühikargamisega tegeleva opositsiooni oma langeb

Kas Reformierakond aitab koroonakriisile teadlikult kaasa, et hiljem süüdistada Eesti hädades valitsust?