Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Lillade marksistide jooksuaeg

-
07.06.2022

See, et Postimees on poliitiliselt erapoolik ja toetab koos ülejäänud peavoolumeediaga Kaja Kallase ja reformierakonna jätkuvat võimutsemist, selgub isegi juhtkirjadest https://uueduudised.ee/arvamus/kosjakontori-juhtkiri-meie-uksmeelne-kollektiiv-on-oma-valiku-juba-teinud/ Usaldusväärsest rahvuslehe palest hakkas nagu tindik asfaldile sinise kriidiga joonistatud rukkilillest välja murdma Edasi parteiline larhv.

Täna esines seal ajalehe KesKus peatoimetaja Juku-Kalle Raid, kes kirjutas pika stampidest kihava loo „Jüri Ratase lendav kapitsirkus ehk „sorri, klounid tegid ainult nalja!“. Siin on kaks võimalust: kas Raidi enda ajalehes on juba pikemat aega toimumas streik ja kollektiiv takistab kestvalt oma glavredi tükkide ilmumist või siis ajalehte KesKus tõesti keegi ei loe. Miks muidu pöörduda kogu aeg konkurentide poole. Tõsi küll, Postimehe toimetus ei avaldanud Raidi järjekordset loomingut arvamusrubriigis, vaid lahtri all „elu“. Ja sinna võib toppida mida iganes, kasvõi Võsa Petsi, sest ka tema on kahtlemata elus ja toimetab. Nagu teada, kui elu on sitt, siis suits olgu „Priima“.

Kui aga võrrelda Raidi teatud-tuntud põhjustel just sellisel tasemel kirjutatud lugusid ja koosseisuliste arvajate töid, siis ei oskagi ausalt öeldes kedagi neist eelistada.  Arvamustoimetaja Andres Herkel avaldas näiteks oma arvamusloo „Sõjaprintsess Kaja ja moskvameelsed jõud“. Eelmise KK kohta kirjutati küll „tulilind“ ja „päikesekuningas“, praegune KK on siis „printsess“. Autorid võib-olla veel parema meelega lakuksid kirsasaabast, aga õnneks seda siinmail veel pole.

„Valitsuskriisis oleks parim variant Isamaa, Reformierakonna ja sotside koalitsioon… Peaminister Kaja Kallase otsus Keskerakonna ministrid valitsusest vabastada polnud enesekeskne ülbus…“ kirjutab Herkel.

No mida nüüd öelda? Seni olen arvanud, et kõige hullem variant on endised ajakirjanikud, kes on läinud poliitikasse – Klenski, Toom, Ladõnskaja, Juffereva… Võib-olla ma eksisin. Äkki veel hullem asi on ajakirjandusse nagu recycle bin’i  vajunud endised poliitikud, olgu see pseudoteadlane Strandberg või oma ajuvaba parlamendierakonna rekordilise kiirusega põhja lasknud Herkel.

Kahjuks on nõukogude „ajakirjanduse“ jäänukid koos oma endistest parteisekretäridest kolumnistidega meeletult igavad. Vist oli see Kaur Kender, kes ülilühikest aega olles Sirbi peatoimetaja ütles: „boring shit.“

Tõstke see vasar põuest jälle nähtavale, lillad marksistid.

Ivan Makarov