Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti Energia on energiajulgeoleku maha mänginud, hea, et elekter veel olemas on

-
03.01.2022
Elektri alajaam
© Uued Uudised

Sotsiaalmeedias kirjutatakse Eesti Energiast, kes oskab küll klientidelt raha kokku korjata, kuid on osalenud energiajulgeoleku mahamängimises ning midagi pole kuulda omal ajal paljureklaamitud Utah` ja Jordaania projektidest.

“Eesti Energia ekskursid välismaale ei andnud meie energiavarustuse kindlustatusele mitte midagi, selle eest olid seotud piisavalt suurte kuludega, kui suurtega ei ole teada, kuna tegemist on riikliku saladusega. Enefit Greeni ideed Leedus ja Soomes ei anna sama moodi mitte midagi Eesti tarbija seisukohast.

Pidevalt hädas olev Auvere jaam ja vajalikul määral hooldamata ja rekonstrueerimata ülejäänud Narva jaamad ajavad tarbijal pigem kananaha ihule.

Tundub nagu EE juhatus oleks unustanud või siis tal lubatakse unustada, milleks see EE on tegelikult loodud ja millist funktsiooni ta peaks täitma. Selle ettevõtte kuvand on traditsioonilise eraettevõtte kuvand, ainult selle vahega, et kõik nende investeerimise mängud on kaetud Eesti riigi poolsete garantiidega. Ma olen näinud EE 2013. aasta esimese poolaasta bilanssi ja sealt vaatas välja selge maksujõuetus, mida kaeti riigipoolse garantiiga võlakirja omanikele.

Sama kehtib Enefit Greeni investeeringute puhul, mille käigus lõbusalt kella helistatakse, selle juures kodanikud Kärmas ja Sutter unustavad, et nad ei ole ettevõtte omanikud, vaid tühipaljad ametnikud, tõsi, vägagi kõrgepalgalised, aga ikkagi tühipaljad!

Julgen deklareerida, et EE on viimase kümne aasta jooksul investeerinud Eesti Vabariigi energiajulgeoleku parandamiseks üle 5 miljardi euro. Asi, mida ei ole, on see sama julgeolek – hea kui üldse elektrit veel on.”

V. K.