Kuidas “kaabusid” kritiseerivad põllumehed ukrainlaste tõelist tööd ette näitavad

Lugeja kirjutab,
- Updated
©Uued Uudised
Senine kolhoosikorral põhinev käsitsitöö on viinud selleni, et maal on tohutult endisi tootmishooneid, milles töö enam ei käi. Pilt on illustratiivne.

Põllumajandus.ee on vahendanud terve rea meedias kajastatud põllumeeste arvamusi pealkirja all “Põllumees: ma ei taha näha enam ühtegi kaabuga poliitikut”, ja see on lugejate seas vastukaja tekitanud.

Nimelt on loos “Oleme otsinud, tulemus null” terve rida pilte, mis näitavad ukrainlaste tegelikku tööd.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“”Ukrainast tulnud töötaja Oleh Tahan tassib vasikat “lasteaeda”. Foto: Liis Treimann” näitab, kuidas ukrainlane tassib mööda lauta süles suurt vasikat.

Uutele Uudistele sellest märku andnud inimene kirjutab: “Lugesin põllumajandus.ee -st Äripäeva artiklit “Põllumees: ma ei taha näha enam ühtegi kaabuga ministrit” ja seejärel vaatasin juuresolevat pildigaleriid.

Teen ettepaneku kuulutada Liis Treimanni foto vasikat süles tassivast ukrainlasest Aasta fotoks põllumajanduses. Üks pilt ütleb rohkem kui kogu juuresolev artikkel.

Vasikat tassival ukrainlasel ei ole aimugi, et Eestis kehtivate seaduste järgi (määrus “Raskuste käsitsi teisaldamise töötervishoiu ja tööohutuse nõuded”) peab tööandja rakendama töökorralduslikud ja tehnilised abinõud, et vähendada töötaja luu-lihaskonna ülekoormuse ja seljavigastuste riski.

Nii täidabki ta leplikul ilmel talle antud käsku, tassides süles rasket ja ettearvamatult äkilisi liigutusi teha võivat vasikat, kõndides ebatasasel põrandal, voolikud jalus (ohutus!). Tööandjal ja farmijuhatajal ei ole ka töötervise ja -ohutuse alast taipu, lubades seda kõike pildistada ja poseerides ise rõõmsalt ülejäänud fotodel.

Niimoodi vasikaid süles mööda lauta farmides tavaliselt ei tassita. Selle jaoks on tavaliselt käru, spetsiaalne ratastel boks või muu abivahend, mis märgatavalt vähendab töötaja jõukulu ja vigastuste saamise ohtu. Eriti ohtlikud on vasika järsud liigutused peaga või jalgadega põtkides: reaalselt saab haiget, sinikaid, selja võib ära nikastada.

Kõndimisel ebatasasel pinnal koos raskuse kandmisega on oht saada komistamisel kõõlusevigastusi, lihaserebendeid, kukkumisel luumurde.

See ongi võõrtööliste järgi karjuvate piimakasvatajate puudus: töökorraldus ja töökoormus lonkab kahte jalga, tööinimese tervisest ei hoolita ja teda ei kuulata. Andke ainult kõigega nõus olevaid ukrainlasi!”

Vaadates neid fotosid, tulevad ikka meelde Martin Helme varasemad sõnad, et kuni Eesti ettevõtjad toovad sisse odavaid töökäsi ehk füüsilist tööjõudu, pole Eesti e-riigis lootustki kõrgtehnoloogilisele arengule.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused