Lugeja küsib: kas Sinimägedes Saksa poolel Eesti eest sõdinud mehed on nüüd oma üritusel liigsed?

Lugeja kirjutab,
©Georg Kõrre/Postimees
Eesti Relvagrenaderide Diviisi veteranide kokkutulek Sinimägedel 2017. aastal.

Uutele Uudistele kirjutanud Marko Saksing tunneb pahameelt, et algselt Sinimägedes Saksa poolel Punaarmee vastu, kuid Eesti eest võidelnud meeste austamiseks mõeldud üritus on justkui kaaperdatud, see on muudetud kõigi Teises maailmasõjas võidelnute (sealhulgas ka punaarmeelaste) mälestusürituseks ja mingitel poliitilistel põhjustel on grenaderid muutunud seal üleliigseks.

“Olen osalenud Sinimägede üritusel aastast 2009. Kahjuks sellel aastal ei  osalenud, kuna otsustasime seekord minna Valgas toimuvale milfestile. Osales aga minu hea sõber. Kahjuks ei lastud teda üles mäele. Nimelt olid all kaks kapo töötajat ja edasi teda ei lastud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Küsimuse peale, et millepärast, kahjuks vastust ei tulnud. Ka ei saanud vastust korraldajate käest. Minul oli eelmisel aastal sama probleem, aga siis ei tahtnud mind üles lasta turvamehed. Nimelt oleme sõpradega selleks päevaks teinud spetsiaalse korraliku särgi koos Eesti Leegioni embleemiga. Pidin turvameestele tegema ajaloo järelaitamise tunni.

Sõber ootas mäe all ikkagi lõpuni ja surus veteranidel kätt. Neile lubati keskuses tasuta suppi pakkuda, kahjuks aga ei pakutud mitte midagi tasuta. Isegi kohvi eest küsiti 2 eurot. Veteranidel olid silmad märjad ja nad ütlesid, et enam sellele üritusele ei tule. Mõni on osalenud juba 20 aastat. Üleval ei jätkunud isegi pinke, kus veteranid oleksid saanud istuda.

Oleme üritanud uurida miks ja kes sellist üritust korraldab. Kahjuks keegi eriti infot ei anna. Tundub, et ürituse korraldajaks on kapo ja see üritus tahetakse välja suretada. Seda näitab ka Valgas samal päeval korraldatud milfest. Varem oli see hoopis teisel kuupäeval.

Miks sellist üritust üldse korraldada, kui mõnitatakse mehi, kes võitlesid Eesti riigi ja vabaduse eest? Kuhu me oleme jõudnud? Veteranidele ei pakutud isegi suppi enam. Eelmisel aastal olid abis motoklubi liikmed. Nüüd olid need ka eemale tõrjutud.

Eesti kaitsevägi viib pärja Sinimägedele ja samas ka vantide hauale. Kaua see mõnitamine Eesti riigis toimub? Meil on 27 aastat vabariik olnud, aga me ei ole suutnud autasustada mehi, kes võitlesid vapralt Eesti eest! Igatahes meie oma sõpradega oleme valmis vähemalt veteranidele edaspidi supiraha koguma. Sellised jutud siis Eesti Vabariigis.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused