Lugeja raevutseb: “Mul on täiega kopp ees. Ootan juba uut Laulvat revolutsiooni!”

Arvamus, Lugeja kirjutab,
©U+
Meeleavaldus “Fail Baltic” 19.06.2017

Uued Uudised vahendavad ühe eestlase arvamuse, mis on pandud pisut nukrasse, pisut humoorikasse ja kindlasti väga nördinud vormi, ning ilmselt tunneb mõnigi lugeja selles ära oma mõtted.

“Mul on kopp ees, et Eesti transpordifirmad on sunnitud tankima diiselkütust Lätis ja et Põhjamaade autotransport, kes varem laevalt maha sõites ostis kütuse meilt, sõidab nüüd diisliaurude peal Lätti ja tangib seal. Tagasiteel samuti. Aatelise mehe Sarapuu bussifirma saab riigilt dotatsiooni maksumaksja rahakotist ning viib selle lõunanaabritele kasutamiseks ja keerutamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kopp on ees, et meie valitsejatest “majanduskorüfeed” ei mõista – diislihinna tõus tõstab kõiki hindu. Lähed toidupoodi, karjud appi. Aga mida sa karjud, ainult tühi kopp kõmiseb vastu.

Kopp on ees, et meie valitsejad on nagu debiilikud. Tavaline inimene teadis juba paar aastat tagasi, mis juhtuma hakkab, kui alkoholi- ja kütuseaktsiisi sellisel kujul tõstetakse. Meie ladvik ei saa siiamaani aru, millisesse ämbrisse on astutud. Tegelikult pole see enam mingi ämber, rohkem nagu suur kopp.

Soomlased viisid varem kolmandiku meie lahjast alkoholist laevaga minema oma kallile Soomemaale. Samal ajal ööbisid nad meie hotellides, sõid restoranides, käisid juuksuris ja poes, arsti juures ja apteegis, lasid autot parandada ja mida kõike veel. See on nüüd möödanik. Osa soomlasi on Lätis, teine osa ei viitsi enam Eestisse tulla, sest siin on kõik kallis. See protsess on pöördumatu, härrased võivad Toompeal kasvõi tiritamme kasvatada, ikka ei muutu midagi.

Ja Läti, Läti… Meile aetakse mingit jura, et eestlased kõik joodikud, seepärast käivadki. Unustage ära. Käiakse juba protestist, et sellele valitsusele mõttetult laiali loopimiseks mitte anda. Peale alkoholi tuuakse Lätist toit, võetakse kütus autole ja ostetakse suures koguses ehitusmaterjale. Läti ostunimekiri aina pikeneb, lisaks mitmesugused teenused.

Raha aina läheb Eesti riigist mööda, pakun, et ligi pool miljardit. Kes arvab, et olen summaga üle pingutanud, lööge ise arvud kokku. Käibemaks, aktsiis, ka tööjõukulud. Arvutamisel ärge unustage, et Eestist väljaviidud raha on meile kadunud. Eestis seda enam ei ole, sellega enam midagi ei osta ega ehita. Siin vähemalt, Lätis muidugi täiega. Kui Eestis kaupade ja teenuste ost väheneb, väheneb tööjõuvajadus, vähenevad tööjõumaksud. Ärge unustage neid 40 maapoodi, mis juba kinni. Ja nii edasi…

Ärge unustage, et 100 000 eestlast on välisriikides tööl, nad teevad oma ostud seal, sest seal on odavam. Ja paljud nendest sajast tuhandest enam tagasi ei tule. Ei süüdista neid, sest mis patriotismist sa räägid, kui palka ja elu ei ole.

Mul on kopp ees, et pean Eesti riigile makse maksma selleks, et valitsusjuhid ees ja omavalitsusjuhid takkatraavi tõstavad täiesti süüdimatult oma palkasid. Tõstavad rohkem, kui pooled meie inimesed palka saavadki. Et tehakse  seadusmuudatuste muudatusi, muudatuse parandusi ja paranduste muudatusi, läbi mõtlemata, mida need muudatused ja parandused maksma lähevad ja kas neist kokkuvõttes ka kasu tekib.

Mul on kopp ees, et mingi mees, kes peaks tegelema haigekassa, haigete ravi ja haiglatega, tegeleb kauplustesse vaheseinte ehitamisega. Isegi ehitusalast kogemust pole, konsulteerinud vähemalt meie Soomes toimetavate Kalevipoegadega. Nüüd nutab kopas istudes, et reiting langeb. Kümned Matrossovid viskuvad kaitsma vaheseina ehitajat. Üks härrasmees pakub välja, et joomine jäi 90-ndate algusesse. Miks ta ei arvesta sellega, et Eesti on väike, teatakse — tema enda suguvõsas võtavad mõned nagu 90-ndatel. Kogu selles kokkukeeratud käkis pole inimeste tervisega mingit pistmist, on ainult õlle ja viinalaarid garaažis või toanurgas, haigekassa ja õuduste teekond arsti juurde pääsemiseks.

Antud teemaga meenus — hiljutises foorumisaates prouad rääkisid, kui kehval tasemel on meil puuetega inimeste ja haigete hooldusteenus, mida kõike võiks teha, et asja parandada. Võiks teha? Tule taevas appi, kõik prouad Riigikogus, miks siis midagi ei tehta? Ainult nupuvajutamiseks olete seal või? 27 aastat seda Eesti uut iseseisvust juba käidud…

Reitingust veel. Kogu valitsust silmas pidades. Ministeeriumitäied ametnikke, PR-osakonnad, Sooja Õhu Suust Välja Puhumise Instituudid, maksumaksja rahadega MTÜ-d, kus on rohkem rahvast, kui vanasti Kreenholmi Manufaktuuris töötajaid, ikka ei suuda reitingut tõsta. Mis on primaarne, mis sekundaarne? Kas kõik need ametnikud ei ole tasemel ja ei suuda reitingut tõsta? No sel puhul lihtsalt lahti lasta. Või on valitsus sellise käkiga hakkama saanud, et seda ei olegi võimalik ilusaks ja usutavaks rääkida? Ilmselt viimane, sest pole mõtet Eesti inimest lolliks pidada. Nagu ühes anekdoodis: teid on läbi nähtud. Normaalsed ja toredad ja tugevad Eesti inimesed ütlevad mulle: ära räägi rohkem poliitikast ja poliitikutest, mul läheb s…t keema!

Mul on kopp ees, kui valitsus räägib: meie tegime. Maksusoustiga pidi hulk inimesi raha juurde saama. Aga see raha oli juba ennem läinud igasuguste muude maksude ja hinnatõusudega, kui inimesed seda raha reaalselt nägidki. Palgatõus on muidugi tore, aga misasi on astmeline tulumaks ilma astmeteta? Kui tahtmine on, äkki õpiks soomlastelt, teeks nende järgi. Iga päev pole vaja jalgratast leiutada.

Mul on kopp ees, et seal ladvikus mitte keegi ei vastuta mitte millegi eest. Raiska ja mata maksumaksja raha kuhu tahes ja kuipalju tahes, ei mingit vastutust. Nagu hullumajas. Üks loll kallab tulikuuma supikausi teisele pähe, aga kuidas sa teda karistad, ta ju süüdimatu.

Mul on nagu sammuval ekskavaatoril suur kopp ees. Kümneid ja kümneid asju, millest kirjutada, aga jutt läheb liiga pikaks. Üleskutse: kallid kaasmaalased, kirjutage Teie, mis hinge kraabib. Usun, et vabariigi aastapäeval korraldatud protestisõit valitsuse vastu “Kõik Lätti” võttis tropi eest ja Eesti inimene tuleb lõpuks tänavale.

Olen kuulnud, et 1. mail tullakse Vabaduse väljakule ja Toompeale ja tuleb uus laulev revolutsioon. Isiklikult pooldan. Raskem küsimus, kuidas leitakse need uued, normaalsed valitsejad? Kes Eesti inimesest hooliks ja midagi tema heaks teeks.

Liigutan praegu kopa kõrvale, et ka minu silmadele avaneks Eestimaa ilu ja südamest soovitan praegusele valitsusele: pange oma töölaualt seemned tasku, fooliumimüts pähe ja hakake astuma. Minnes üllatunud näoga, et Eesti inimene polegi loll. Seda ju senini arvasite. Kaasmaalane! Kui oled minu kirjutatuga nõus, siis jaga seda ja lisa oma arvamus.

Ago Mölder,
tavaline Eesti inimene, parteitu aastast 1953.
Kinnitan, et ei ole ühegi partei toiduahela nisa otsas lutsimas maksumaksja raha.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused