Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Lugeja: siseminister on rändeosas sinisilmselt optimistlik ja lömitavalt rumal

-
23.07.2021
Siseminister Kristian Jaani Riigikogus ametivannet andmas.
© Uued Uudised

“Kuulasin täna saadet “Kahe vahel” Kuku raadiost ja mind pani hämmelduma ikka siseministri sinisilmsus meile tulnud pagulaste koha pealt.

Nimelt tuli jutuks, et siinsed pagulased pole hakkama saanud ja keelt ära õppinud. Siseminister oli optimistlik, et kui vanemad ei ole, siis noorem generatsioon olevat eesti keele selgeks saanud ja nad aitavat vanemat generatsiooni. Samas ta mainis, et need nooremad on lasteaia- ja kooliealised.

Tule taevas appi! Kas lasteaialapsed peavad vanemaid mööda ametiasutusi ringi vedama ja ametnikega suhtlema? Ka oli siseminister veendunud, et nooremad lõimuvad siinse ühiskonnaga. No kui loll peab üks ametnik olema, et sellist juttu ajada. Kus peab see laps selle töötegemise harjumuse saama, kui vanad ees vegeteerivad ja saavad niisama hakkama?

Teine asi, mis südame täis ajas, oli see kui Ainar Ruussaar küsis, et mis siis saab, kui paarsada afgaani seisavad Venemaa-Eesti piiril. Siseminister oli veendumusel, et me saame nende paarisaja põgeniku majutamisega hakkama. Mida paganat? Miks neid üldse sisse lubada! Venemaa on turvaline riik ja seal sõda ei ole. Sõjapõgenikud rändavad läbi terve Euraasia mandri ja mitme turvalise riigi ja siis meie peame neid majutama hakkama?

Selline lömitav suhtumine ajab kopsu üle maksa. Sellise teeme võiks EKRE rahulikult üles võtta ja tähelepanu juhtida, et see ei ole normaalne, et meie valitsuse suhtumine on tagajärgedega tegelemine, mitte põhjustega võitlemine.

Olen elanud Rootsis ja rootslastega tol ajal suheldes püüdsin neid valgustada, et see, mida nad teevad neegritega ja moslemitega, ei ole jätkusuutlik. Aga keegi pole nii kurt kui see, kes kuulda ei taha. Aeg on näidanud, et mul oli õigus.”

Mart Kalam