Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nördinud inimene küsib: mis õigusega filmitakse koroonatestide tegijaid?

-
14.04.2020
Koroonaviiruse epitsenter on nihkunud Ameerikasse. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Uutele Uudistele kirja saatnud inimene kirjeldab nördinult seda, kuidas ta läks perearsti nõudel testi tegema ja sattus “filmikangelaseks.”

“Täna, 13. aprillil, seoses sellega, et olen riskigrupis, saatis perearst mind analüüse andma. Kõik oli OK, helistati ja öeldi, kuhu minna, minu kohaks oli tehnikaülikooli parkla. Sisenemisel küsis meedik dokumenti ja siis – telgist kümne meetri kaugusel oli kellegi operaatori kaamera, mis filmis süüdimatult telgist lahkujaid. Olles koroonakahtlusega isik, ei lubanud südametunnistus siiski minna küsima – kes andis õiguse mind filmida?” räägib inimene.

Maalt linna tulnud inimene tahab nüüd teada – kas tegemist on andmekaitse ja isikukaitse seaduse rikkumisega?

“Kas avalik ruum on kõikjal, kuhu operaatori kaamera maha potsatab? Kui riik määrab mulle testimiseks koha, peab ta ka minu privaatsust kaitsma. Minu nägu ja auto number ei ole avalik info, taoline informatsioon võib maksta mõnele inimesele töökoha või kliendid. Kelle loaga filmiti eraisikuid? Kas filmime nüüd ka kiirabiga tulijaid, filmime vanadekodust jalad ees lahkujaid… nagu näete, kriisiperioodil annab klikimagneteid välja mõelda,” kurjustab “koroonakangelaseks” saanud inimene.