Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Presidendikandidaat Alar Karis võib olla seotud nigeerlaste sisserändega Eestisse

-
18.08.2021
Võib-olla on aafriklaste kogukonna teke osaliselt ka uue presidendikandidaadi teene? Pilt on illustratiivne.
© Erakogu

Üks võimalikke presidendikandidaate Alar Karis on ERR-ile oma kandideerimise kohta öelnud: “Eilsega võrreldes kaldun rohkem jah-sõna poole.” Samas juhib üks lugeja tähelepanu aastatel 2013–2018 riigikontrolörina töötanud mehe varasemale tegevusele.

Nimelt kirjutas Delfi kuus aastat tagasi: “Riigikontrolör Alar Karis on järgmise kevadeni Nigeeria riigikontrolli mentor, konsulteerides sealse kõrgeima auditiasutuse juhtkonda juhtimise valdkonnas. Karis kutsuti mentoriks Rootsi ja Aafrika ingliskeelsete riikide kõrgeimate auditiasutuste ühisprogrammi raames, programmis soovis osaleda 56 kandidaati, kes esindasid 9 Aafrika riiki.”

“Kas mitte pärast Karise tööd Nigeerias ei hakanud pihta nigeerlaste massiline sisseränne Eestisse?” küsib lugeja.

Võib küll tunduda vandenõuteooriana, aga kahe ülikooli rektorina töötanud Karis võis vabalt nigeerlastega koos töötades anda neile soovitusi oma üliõpilased siia saata ja siin omakorda teha selgitustööd nende vastuvõtmiseks. On ju nimelt just ülikoolid praegu migratsiooni peapumpadeks.

Eestis asuva Nigeeria kogukonna suuruseks arvatakse olevat peaaegu tuhat inimest, mis on üks suuremaid Aafrika-Aasia kolooniaid Eestis indialaste, bengalite ja pakistanlaste kõrval. Kusagilt pidi ju nende Eesti-lembus alguse saama – kas mitte Karise kutsuvast selgitustööst?