Valgamaa talunik: nomenklatuuri huvides mõistetakse kohtus süüdi ilma tõenditeta

Lugeja kirjutab,
©Scanpix
Kõne all olev kohtuasi sai alguse Eesti toidu märkide kasutamisest. Pilt on illustratiivne.

Parteitu talunik Valgamaalt Kaupo Kutsar kirjutab sellest, kuidas ta Eesti kohtusüsteemi hambusse jäi.

„See ei ole meenutus nõukogude aegadest. Seda on tänaseks teinud kaks elitaarset kohtuastet Eestis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ligi kolm aastat tagasi tõin avalikkuse ette Toiduliidu poolse tarbijate petmise Eesti lipuvärvidega. Just nimelt petmise, sest tarbijate teadlik eksitamine ongi petmine. Jutt on lipumärgist, mida kasutatakse importtoorainest toidutoodete müümisel kodumaise toidu pähe. Lipumärgi kasutamisel 74 % tarbijatest peab vorsti üdini kodumaiseks, kuigi selle tooraine võib tegelikult olla isegi Argentiinast. Selline riigi ametiasutuste heakskiidul toimuv petmine on teinud korvamatut kahju meie kodumaise toidu tootmisele.

Toidutööstuste omanike esindusorganisatsiooni Toiduliidu juht Sirje Potisepp asus 8. oktoobril 2018 aastal mind Maalehe veergudel laimama, artiklis: “Toiduliit: väited, nagu eksitaks lipumärk tarbijat, ei vasta tõele”. Tema sõnade järgi ei suuda mina just kõrge hinna tõttu oma veiseid turustada. On kummaline, et suur arvamusliider, sellise selgelt valeväitega, üritas avalikkust eksitada.

Kuna mulle Maalehe poolt vastu artikli võimalust ei antud, kirjutasin laiemale ajakirjandusele pika postituse: “Ma tahaksin valelikkuse pärast karjuda.” See oli 11. oktoobril 2018, kus seletasin enda pahameele põhjused pikalt lahti. Selle peale võttis minuga ühendust Lõunaeestlane.ee ajakirjanik Inno Tähismaa, kes kirjutas suuresti selle postituse põhjal artikli: “Valgamaa talunik: president andis teenetemärgi petisele”.

Eks mind ka ehmatas selline artikkel kui ma seda nägin, kuid ju ajakirjanik ise valis kuidas ta enda mõtteid ja sõnumit edastas. Teatavasti on ka Euroopa Inimõiguste Kohus leidnud, et ajakirjanik on oma sõnumi jõulisel edastamisel vabam, sest tihti avalikkus muidu ei märkagi probleemi olemust.

Selles artiklis nägid Sirje Potisepp, Toiduliit ja nende advokaat endine õiguskantsler Allar Jõks head võimalust „karvamütsiga maamehega“ asi paika panna. Olin ma ju tõsiseks pinnuks nende lipumärgiga tarbijate eksitamise teel.

Tänaseks on mind Tartu Maakohus ja Tartu Ringkonnakohus süüdi mõistnud Sirje Potisepa põhjendamatus solvamises. Seda just selle Inno Tähismaa kirjutatud artikli põhjal. See on iseenesest täiesti mõeldamatu olukord ühes õigusriigis, sest kohtule ei ole esitatud ühtegi tõendit kirjalikult ega helifailina ega ei ole üle kuulatud ühtegi tunnistajat, kes suudaks kuidagi tõestada, et artiklis kirjutatud laused oleksid minu sõnad.

Selliseid tõendeid ei ole, seda ei saagi olla, sest ma kasutasin ka ajakirjanikule antud videointervjuus väga valivalt sõnu. Kohtule on esitatud minu Facebooki postitus, milles nii jõulist sõnakasutust ei ole. Selles postituses on pikalt lahti kirjutatud see, et Sirje Potisepp oli see, kes solvas täiesti põhjendamatult mind isiklikult. Kusjuures selles on lingitud ka kaks Potisepa artiklit, mille järgi on selgelt aru saadav, kes alustas isikliku solvamisega.

Presidendi käest teenetemärgi saanud arvamusliider  ei ole lihtne koduperenaine  ja tema võib „karvamütsiga maamatsile“ öelda mis pähe tuleb, samas maamats peab tänulikult vakka olema, hea, et „võttis vaevaks märgata.“

On kummaline, kaks kohtuastet on mind süüdi mõistnud ja kahjutasugi artiklis kirjas olnud sõnade eest Toiduliidu juhi jaoks välja mõistnud, kuid kohtul puuduvad elementaarsed tõendid, et kirjutatud read kuuluvad mulle. Üle Euroopa kontrollitakse koolilaste funktsionaalset lugemisoskust, kuid raske uskuda aga kohtuniku tõendite mõistmise juures on olulisem lihtsalt nomenklatuuri huvid ja sellest lähtuv tõlgendamisoskus.“

2 commentsOn Valgamaa talunik: nomenklatuuri huvides mõistetakse kohtus süüdi ilma tõenditeta

 • Avatar

  Vana tuttav Kaupo, ära otsi õiglust nii kaua kuni kohtud, advokaadibürood, jne on mehitatud rehfivaraste ja sotslibetikega. Puhastust tuleb just alustada nendest ametkondades, edasi teised ametkonnad. Mõtle kui palju on meie väikses riigis ametnike(bürokraate), kes kümne küünega hoiavad oma soojast ja tuluvast kohast kinni. Enamus neist ei tee mitte midagi, milleks neid on vaja.

 • Avatar
  Targeted in Estonia

  Täpne olukirjeldus tänasest Eestist, kus teatud ühiskondlikule positsioonile välja rabelnuna/ upitatuna, on teatud tegelinskitel justkui immuniteet kõigega seoses, mida nad teevad või ütlevad…
  Tõesti kummaline…!!!
  (Siin haiseb ikka tugevalt süvariigi järgi, ehk siis ühe teatud-tuntud salaorganisatsiooni järgi…)

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused