Mart Ummelas: Miks (mitte) EKRE?

Rubriik Arvamus, Lugeja kirjutab On
©Scanpix
Mart Ummelas

Olen olnud 25 aastat seotud Eesti Keskerakonnaga. Astusin sealt välja, kui läksin Eesti Raadio juhatusse. Taastasin oma liikmelisuse 2016, kui Edgar Savisaar sattus süvariigi löögi alla. Poleks ealeski uskunud, et süvariik tabab ka mind.

Minu ja Toomas Lepa vastu käivitati suvel 2016 pretsedenditu uurimine väidetava omastamise asjus. Iga vähegi objektiivne rahandusinimene oleks kohe sedastanud, et mingit omastamist ega Tallinna TV vahendite kasutamist isiklikel eesmärkidel pole polnud. Toona alustatud protsess aga jätkub. Mina ostsin ennast sellest lahti sunnitöö ja 1250 euroga, sest mul tõepoolest pole rahalisi vahendeid võitlemaks Eesti sovjetliku õigussüsteemiga. Ma elan peost suhu ja ootan, millal mind mu eluasemest välja tõstetakse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Olen veendunud, et kogu protsessi käivitamise taga oli see, et mina TTV juhatuse liikmena ja Toomas Lepp tõid Eesti poliitikamaastikule Mart ja Martin Helme. Saates „Vaba mõtte klubi“. Mina uudiste eest vastutajana soosisin igati seda, et Reformierakond ja SDE ei ruuliks üleliia meie uudistes. REF küll ise loobus sõltumatus kanalis esinemast, ehkki just nemad olid olnud Tallinna TV algatajad. Õnneks nii ei läinud!

Tahtsime tasakaalustada võimuerakondade survet ja olla veidigi erapooletumad ja tasakaalustatumad. Reformierakond välistas Tallinna TV isegi valitsuse pressikonverentsidel. Seda nimetavad nad „ajakirjandusvabaduseks“. Mingit reaalset ajakirjandusvabadust peavoolumeedias ja ka riiklikus ERR-is ju pole tänaseni. On vaid võitlus EKRE ja koos sellega rahva enamiku tõekspidamiste ja soovide vastu. See on nii tuttav nõukogude ajast. Ka siis ei pääsenud tõed eetrisse ega ekraanile, rääkimata ajalehtede veergudest.

Nii kohutav on nüüd EKRE-vastasuses tõdeda, et oleme jõudnud tagasi NSV Liidu tsensuuri aega. Teisitimõtlejaid häbimärgistatakse, sõimatakse ja alandatakse, ehkki neil on tegelikult õigus. Eesti meedia on täna sama kommunistlik kui aastal 1980. Ainult et seda nimetavad kaasajooksikud ja toiduahelas olevad tüübid „EKRE-kriitiliseks“.

Mart Ummelas,
ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused