Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Piinlik diplomaatiline aps: äärmusliberaalist Eesti välis(agent)minister tõestas Gruusias, kui väga on sellele riigile välisagentide seadust vaja

-
18.05.2024
Valitsusvastaste radikaalide miitingul viibinud minister Margus Tsahkna tahab ka grusiinid omasooiharateks teha.
© UU

Nagu uudistest ilmneb, võttis Eesti välisminister Margus Tsahkna osa Tbilisis toimunud radikaalide meeleavaldusest, mis oli suunatud nn välisagentide seaduse vastu – paradoksaalselt näitab see just vajadust välissekkumist piirata, kui juba teise riigi minister sekkub sihtriigi sisepoliitikasse. Võõrriiklane Tsahkna sisuliselt ju toetas oma käitumisega seaduse põhjendust, sest ühines valitsusvastaste protesteerijatega.

Täiesti kindlalt võib öelda ka seda, et Margus Tsahkna toetas oma aktsiooniga Kremli poliitikat, kes sekkub praktiliselt igal pool teiste riikide siseasjadesse. Veelgi enam, Eesti välisminister toetab sellega üha levivat poliitikat, mis hülgab seni kehtinud rahvusvahelised põhimõtted, sealhulgas ka seda, et diplomaadid hoiduvad sisekonfliktidest eemale. Sellest, et seni kehtinud rahvusvahelisi tavasid ei austata, sünnib aga üha rohkem konflikte, mille hulka kuulub ka Ukraina sõda, kus Venemaa rikub kõiki seniseid üldpoliitilisi põhimõtteid.

Margus Tsahkna juhitav välisministeerium, mis peaks olema diplomaatiliste reeglite vääramatu kants, rikub juba ammu diplomaatia põhimõtteid, muuhulgas sekkuti ka Ungari sisepoliitikasse, kui seal toimus vastasseis pereväärtuste ja liberaalsete “uusväärtuste” vahel. Just “Tsahkna-poliitika” ongi põhjuseks, miks diplomaate sageli nende asukohariikidest välja saadetakse, suhted riikide vahel halvenevad ja mingitest senikehtinud reeglitest enam kinni ei peeta.

Kuidas me saame pärast “Tsahknagate`i”` veel süüdistada näiteks Vene suursaadikut või nende väliministrit sekkumises meie riigi siseasjadesse (kui on mingi jama Vene kodanikega, mille kohta nad sõna võtavad), kui Eesti välisminister teeb sama alatut poliitikat Gruusias ja Ungaris, kindlasti aga mujalgi?

Tsahkna tegevuses pole tegelikult midagi ebaloomulikku, reegleid, tavasid ja kokkuleppeid hüljatakse massiliselt kogu Eesti sisepoliitikas, seda just Kaja Kallase, Reformierakonna ja tema partnerite valitsedes, kus Riigikogu juhatus on “tühistanud” praktiliselt kogu parlamendi töö- ja kodukorra. Ainult et välisministri tegevus halvendab järsult Eesti riikidevahelisi suhteid ning vähemalt kaude toetab Putini poliitikat maailma ümberkorraldamisel.

Pilt Gruusias toimuvast sai samas “tänu” Tsahknale selgemaks: kuna Gruusia soovib pääseda NATO-sse ja EL-i, hakkas liberaalne Lääs sinna eksportima “uusväärtusi”, see põrkas vastu sealset tugeva kristliku taustaga ühiskonna kaitsemüüri ning tingis vastusammud nelja ja enama tähega organisatsiooni tegevuse piiramiseks. Äärmusliberaalid tekitasid veel ühe sisekonflikti ja Eesti välisminister turgutas seda tagant, nagu labane FSB provokaator.

Välisminister Margus Tsahkna peab kohe tagasi astuma – tema tegevus pole kooskõlas ei diplomaatia reeglite ega riikidevaheliste suhete põhimõtetega. Lisaks viib minister ellu Kremli poliitikat, kus teise riigi siseasjadesse tohib sekkuda, kui tegu on “õige asjaga”, mis temasuguse liberaali jaoks tähendab ebanormaalsuste levitamist seal, kus neid ei taheta.

Eesti välispoliitikas käib tõesti kõva “johhaidii!”.

Uued Uudised

Samal teemal: Johhaidii-minister Margus Tsahkna ronis Gruusias radikaalide meeleavaldusel püünele