Ajakirjanduse uus stiil – mitte “süütu”, vaid “liiga vähe tõendeid”

Repliik,
- Updated
©UU
ERR näitab igati oma ideoloogilist kallutatust välja. Pilt on illustratiivne.

Liberaalne meedia on Donald Trumpi pidevalt ja järjekindlalt tampinud ning kui miski tema osas valeks osutub (ja seda on palju), siis kas taandutakse tulistamist jätkates või ei puudutata teemat enam üldse.

ERR kirjutab: “Allikate sõnul leidis USA Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) vähe tõendeid, et 6. jaanuari Kapitooliumi hoone ründamine oli organiseeritud vandenõu. /…/ Allikate sõnul leidis FBI, et rünnak polnud Trumpi-meelsete protestijate poolt tsentraalselt koordineeritud. /…/ FBI arreteeris vähemalt 570 inimest, kes väidetavalt osalesid 6. jaanuari Kapitooliumi ründamisel. “Neist üheksakümmend kuni üheksakümmend viis protsenti olid ühekordsed juhtumid,” ütles uurimisega kursis olev endine kõrge õiguskaitseametnik. “Siis oli viis ehk protsenti, paremini organiseeritud rühmitused. Kuid neil polnud laiemat plaani Kapitooliumi ründamiseks ja pantvangide võtmiseks,” lisas ametnik.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Terve mõistusega inimesed ütleksid otse välja – mingit Trumpi pooldajate rünnakut polnud ja mingid üksikud presidendiga mitteseotud tulipead läksid üle piiri. Aga see ei sobi sellesse hüsteerilisse konteksti, mis on vasakliberaalide poolt Trumpi ümber loodud. Nii mõeldaksegi välja põhjendus: “lliga vähe tõendeid”. Ehk siis jäetakse kahtlus, et “midagi ikkagi oli”. Sama taktikat kasutatakse ju ka Marti Kuusiku puhul.

Tahaks väga näha seda aega, kus ERR leiab endas selgroogu, et panna loo pealkirjaks mitte “FBI leidis vähe tõendeid, et Kapitooliumi rünnak oli plaanitud vandenõu”, vaid “FBI ei leidnud tõendeid selle kohta, et Kapitooliumi rünnak oli plaanitud vandenõu”. Pealkirjast “FBI tõestas, et vägivald Kapitooliumis polnud Trumpi toetajate korraldatud”, võib ERR-i puhul ainult unistada.

Loe ka Raport: Kapitooliumi ründamise taga polnud Trumpi toetajad

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused