Andres Raid: Kellele ingliskeelse korralduse ja plakatitega parklamiiting õigupoolest mõeldud oli?

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Meeleavaldus.

Eile õhtul toimus Tallinnas Saku halli parklas meeleavaldus liikumise Black Lives Matter toetuseks. Kella seitsmeks (ametlik algus) oli kohal 37 autot ja sadakond aktivisti, eemalt olid asja kaema tulnud niisama huvilised.

Korraldused inglise keeles, improviseeritud plakatid niisama – see kõik andis tunnistust sellest, et eesti publikule see igatahes mõeldud ei olnud ja tegelik adressaat jäigi segaseks. Seega – riigikeel on küll ametlik, kuid käibes on teine. Kokku seitse mustanahalist oli ka, küsimusele “kas neid keegi siin kiusanud on”, tuli vastus: „Mind küll ei ole, aga olen midagi kuulnud…“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui siis keegi neidis tuiskas rahvast mööda papitükile söetükiga joonistatud kirjaga „closing time“ (miitingu alguses oli loosung – „volume up“ – ehk siis midagi taolist, et tehke lärmi!) saadi aru, et tuleb laiali minna, ja nii tehtigi. Üks lahkujatest möödus asja eemalt uudistavast naisterahvast ja viimane palus viisakalt inglisekeelse loosungi sisu maakeelde ümber panna: „Ma ei saa aru, mis sinna kirjutatud on!” Vastus tuli maski alt ja varjamatu falsetiga: „Rassist!“

Politseid vaja ei olnud, korraldajad kollaste vestidega, millel oli selja peal kiri „Euroopa spordinädal“ said oma asjaga ilmselt hakkama ja osavõtjate üldarvust oma viiendiku moodustanud ajakirjanikud jäid vargsi ehk isegi loodetud löömast kui kinnitusest eesti sügavalt rassistlikust olemusest lihtsalt ilma. Tooks järgmisel korral ka rassistid kuskilt sisse, sest omad vist ei saa rolliga hakkama?!

Andres Raid
ajakirjanik

LOE LISAKS

Rassismivastane parklamiiting – ei midagi erilist, kandvaks sõnaks “f…k”

19 commentsOn Andres Raid: Kellele ingliskeelse korralduse ja plakatitega parklamiiting õigupoolest mõeldud oli?

 • Avatar
  Kiviräha Mari-Andrus

  Kui miitinguks saadi loa 20 juuni,kuidas said need tolgused seda päevapealt 10 päeva ettepoole tuua?

 • Avatar

  Aktsiooni korraldajad, kes nad on, on nad täie mõistuse juures, ei ole. Neist nüüd igas uudises promoda, täiesti lollus. Sai mõni li.u, kes gorillat magatab uudistesse ja pildile, tuntku mõnu väärakas. Olen ma siis rassist, kui ma ei taha, et minu naabruses vegeteerib mingi orangutang, ju siis olen, aga ahvi koht on tsunglis, mitte Eestis.

  • Avatar

   Oled valel teel.
   Sellistes aktsioonides osalejatele makstakse selle eest, tihti nad ei usu isegi oma tegevuse mõistusepäraust, kuid raha on raha.

 • Avatar

  miks mitte tuletada meelde ja korrata — KUI ON MUST, NÄITA UST! Eriti kui ei meeldi neile.
  meil niigi omavahelisi probleeme ja see kui tullakse veel inglise keeles protestima, no jah “Could not care less!”

 • Avatar

  Black Lives Matter = Ass Holes Matter

 • Avatar

  Diskussiooni täienduseks – keelamine ei ole hea mõte – saan ivast aru, kuid antud situatsioonis ei ole see õigustatud. Mida oleks tahtnud näha oleks Sinise Äratuse korraldatud miitingut kus oleks plakatid “All lives matter” – ehk “Kõik elud loevad” ja veel midagi antud kontekstiga. Kus juures seda üritust peaks pikalt reklaamima ja korraldama võimalikult kaamera rikkas kohas. Võin õlle peale kihla vedada, et kohale saabuvad ka need “tolerastid”, et pahadele “rassistidele” koht kätte näidata. Ja vot siis kaamerate valguses teevad need tolerastid ennast täis sest nad EI SUUDA olla ilma provokatsioonideta. Ja siis võttes aluseks kaamerate salvestused nopib politsei ära need kes eriti “hästi” provotseerivad ja UU paneb virtuaalsesse häbiposti kõik ülejäänud. Võin kihla vedada, et järgmisel üritusel on tahtjaid oluliselt vähem ja ka kohalik “massimeedia” kindlasti ajab maja oma sini-must-valge kasuka ja paljastab oma bolsevistliku kõhualuse.
  PS. JA EKRE&SinineÄratus EI TOHI unustada siis ka avaldusi kirjutada provokaatorite suhtes.

  • Avatar

   Tõrvikurongkäigul on igal aastal vastudemonstratsioon olnud – mingi kümmekond pärdikut plakatite ja valjukaga Harjumae nõlval Niguliste kiriku kandis – minul oleks küll kahju, kui neid ühel aasta äkki enam poleks

 • Avatar

  See oli õõvastav heiastus tuleviku-eestist kus eesti keel on väljasurutud.

 • Avatar

  See ei olnud rassismivastane, see oli rassistlik aktsioon! Loost võis ju lugeda et üks osaleja tutvustas ennast (või oma plakatit) sõnaga rassist. Rassistlikud need kirjad seal olidki.

 • Avatar
  must (auk) elab mateerias

  Kas Kentamanni tänavalt tuleb ka diplomaatiline noot, et parlamendierakonna liikmed korraldasid nende riigi riigivastasele mäsule toetusürituse?
  Kas välisministeerium ei peaks juba ennetavalt saatma vabanduse, et meil on sõna vaba ka riigivaenulikule tegevusele ja soosime 2007. a. aprillimässajate toetusmeeleavalduse toimumist nende riigis?

 • Avatar

  Et miks inglišis?
  Ega seda meile tehtud, see etendus tehti ikka väljamaa uudistele, et “kõikjal üle maailma protesteerivad inimesed rassismi vastu!”.
  Et ikka teise põlve ka maha saaks, siis suudluse hõlmale, siis põlvele ja siis tallale…

 • Avatar

  Sadakond neegrikummardajat Eestis.Sektiks nagu natust vähä.Peab vist Tiit Maranile helistama.Elagu liigirikkus…

 • Avatar

  Tõnu.P — ma ei ole Teiega nõus. Sääraste ürituste ärakeelamine oleks vesi nende korraldajate veskile. Nad saaksid märtrioreooli, saaksid rääkida politseiriigist jne. jpm.
  Just nimelt tuleb neil lubada oma üritusi korraldada — et kõik näeksid, kui nadilt need välja kukuvad.

 • Avatar

  Tegemist ju süvariigi puukfirmadega kes Eesti riigi rahade eest hoolitsevad siiatoodavate Kalergi egiptusekarva mongrelite sigitajate heaolu eest. Eesti inimõiguste keskuse põhiülesanne on ju värviliste kohalevedamine ja siinse rahva rahade eest nende eliitsigitajate ülalpidamine.

 • Avatar

  On ikka tõeline tase korraldada rassismivastane miiting ilma ühegi inimeseta keda see puudutab, aga muidugi näitab see ainult meie inglise keeles suhtleva aktiivi pühendumust, kui isegi tõmmud kannatanud välismaalt kaasa võetakse.

  • Avatar

   Sorosfashistlikult-rassistlikult meelestatud eurohungveipingid ei erine oma olemuselt, ajupestuse ulatuselt ja fanatismilt Puna-Hiina ning Kambodzha Pol Pothi rezhiimi kunagistest hungveipingidest. Pol Pothi rezhiimi hungveipingid kasutasid oma emade-isade, vanaemade-vanaisade mahanottimiseks/peade maharaiumiseks sageli riisikoristamise sirpe padrunite kokkuhoiu eesmärgil. Eurohungveipingid viivad sama asja läbi virtuaalselt ja semiootika relvi kasutades.

 • Avatar

  Vabandust, ma ei saanud minna. Rohisin maasikaid.

 • Avatar

  Taoliste vihaõhutamise ürituste lubamine naitab,et meie politsei on saamatu,arg ja pugejalik. Kas siis ei ole politsei juhtkonnas kedagi kes ütleks ,et Eestis taolist jäma ei korraldata? See pole drmokraatia vaid argus. Saage juba ükskord meesteks .

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused