Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas järjekordne Reformierakonna peaminister ei saa LNG terminaaliga hakkama?

-
06.05.2022
LNG gaas Saksamaa tanklas. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

2014. aasta oktoobris kirjutas Postimees “Taavi Rõivas loovutas LNG terminali Soomele” ja nüüd näitavad kisklemised, et ka Kaja Kallas ei pruugi sellega hakkama saada.

BNS kirjutab: Eesti elektri ja gaasi süsteemihalduri Elering teatel ei ole Alexela LNG haalamiskai pakkumine vastuvõetav ei turukorralduse ega hinna osas.

Teine BNS-i uudis lisab: Neljapäeval toimus Poola-Leedu äsja valminud gaasitoru pidulik avamine, mis tähendab lõppu Balti riikide ja Soome gaasiturgude isoleeritusele Euroopa gaasivõrgust. Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul on Venemaa agressiooni tõttu Ukrainas saanud Poola-Leedu gaasiühendusest oluline energiajulgeoleku projekt mitte ainult Leedule ja Poolale, vaid ka kogu Baltikumile.

Kust see gaas Eestile nüüd siis ikkagi tuleb? Ilmselt toimuvad Eesti gaasivõimekuse ümber reformierakondlikud afäärid, kus võideldakse magusama suutäie pärast, riik aga jääb endiselt võimalikult odavatest energiakandjatest ilma.

UU

Loe ka Peeter Ernits: milleks kulutada kümneid miljoneid uuele LNG terminaalile, kui saaks palju odavamalt? ja Heiti Hääl: riik mängib eraettevõttega LNG-terminali asjus ülepakkumismängu