Kuluhüvitiste magusat konti näriv Postimees tegi Barbi Pilvre EKRE-laseks ja Henn Põlluaasa sotsiks

Repliik,
- Updated
©Kuvatõmmis.
Sõiduhüvitiste skaalal on sots Barbi Pilvre EKRE saadikuks saanud, Henn Põlluaas aga sotsiks arvatud.

Postimees on taas üles võtnud kuluhüvitiste teema, ja nagu ikka, suuresti EKRE-vaenulikult positsioonilt.

Kogu Postimehe kokkuvõte ei hiilga just erilise täpsuse poolest. Nii on Barbi-Jenny Pilvre-Storgard kasutatud sõiduhüvitiste nimekirjas tehtud EKRE, Henn Põlluaas aga SDE liikmeks.

Sõiduhüvitiste rida on kas tahtlikult või teadmatult segaseks tehtud või jäetud – kasutatud on nii auto- kui sõiduhüvitiste mõistet. Selles pole eraldatud neid inimesi, kes maksavad kuluhüvitistest autoliisingut, inimestest, kes kasutasid seda raha bussi-, takso- või rongisõiduks. Erinevalt teistest fraktsioonidest ei kasuta mitte ükski EKRE fraktsiooni saadik kuluhüvitisi autoliisingu kinnimaksmiseks.

Täiesti mõistmatu on see, miks on Postimees üles võtnud Henn Põlluaasa frakilaenutuse Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks. Siin jooksevad kokku kolm momenti: esindusriietus, Eesti 100 ja kuluhüvitised. Kui saadik rendib endale fraki, et esindada parlamenti riigi sünnipäeval, peaks see olema igati tervitatav – esindusriietuse laenutamine on maailmas väga levinud nähtus.

Kogu kuluhüvitiste teema negatiivses varjundis on tegelikult mäng lihtinimeste tunnetel. Kui Riigikogu Kantselei on pidanud õigeks need kulud hüvitada, siis pole selles ka midagi ebaseaduslikku, kuigi paljud momendid on kahtlemata taunitavad – neid kasutatakse ajakirjanduses paraku ära poliitilise võitluse kontekstis.

EKRE peab suurte parteidega võrreldes läbi ajama kordades väiksema toetusrahaga. Seetõttu kasutatakse kuluhüvitisi osaliselt – nagu seadus ette näeb – oma poliitilise tegevuse arendamiseks, erakonna ideede levitamiseks, rahvaga kohtumiste korraldamiseks jne. Loe selgitust ka SIIT.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused