Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mõttekoja Praxis võib ekstremistlike ühenduste sekka arvata

-
08.06.2024
Liberaalsesse ühiskonda on siginenud palju pro-bolševistlikke organisatsioone, kes tahaksid uut Oktoobrirevolutsiooni korraldada. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Ajal, mil teistes riikides räägitakse välisrahastusega organisatsioonide keelustamisest, on Eestiski üks päris ekstremistlik organisatsioon, mis sai alguse Sorose välisrahastusest ning toodab radikaliseerunud revolutsioonisõdalasi.

Jutt käib nn mõttekojast Praxis. Sealt võrsus Tarmo Jüristo, kes lõi revolutsioonilise organisatsiooni SALK, mis sai tuntuks Riigikogu valimiste mõjutamisega.

Pärst valimisi pöörasid Jüristo kambale selja isegi need, keda ta aitas ning nemadki asusid rääkima keelatud annetustest. SALK on ekstremistlik juba seetõttu, et ta seadiski avalikult oma eesmärgiks valijate mõjutamise – valijal peab valik siiski vaba olema, ideoloogiline mõjutöötlemine on lubamatu.

Praxisest on pärit ka ekstremist Isabel Jezierska, sest see, mida ta tegi koos nn Progressiivse Liikumise juhi Jens Jaanimägiga, on selge provokatsioon, eesmärgiga õhutada kokkupõrget. See on vasakaktivistide Antifa-taktika: esineda ääretult provokatiivselt, üritades teist poolt endast välja viia, spontaalselt käituma panna, ja siis on provotseerija see “nõrgem” ja “rünnatud” pool, millele saab üles ehitada suure laimukampaania.

Mõttekoda Praxis toodab selliseid revolutsioonisõdalasi massiliselt ja võib kindel olla – kui kuskil tekib konflikt, siis on selle taga ka Praxise kasvandikud, isegi kui see otse välja ei paista. See on punamadruste taktika ja bolševike ussipesa. Progressiivne Liikumine aga on Antifa haru Eestis.

Uued Uudised

Samal teemal: Üks abordivastast näitust seganud homoaktivistidest töötab “mõttekojas” Praxis