Sundvaktsineerimine võib mõjutada peatsete valimiste tulemusi

Repliik,
©Scanpix
Ei maksa unustada, et ka vaktsiinivastased on valijad. Prantsusmaal on nad eriti jõuliselt endast märku andnud.

Kohalike volikogude valimised tänavu oktoobris võivad saada erilise väljundi, sest nördinud inimesed võivad poliitiliste ühenduste, üksikisikute ja maailmavaadete asemel hakata valima vaktsineerimise alusel ehk valida volikogudesse poliitikuid selle järgi, kas nad on kaitsesüste peale sundinud või mitte.

Ametliku info järgi on ühe või kaks süsti kätte saanud umbes 729 tuhat inimest. Ülejäänute seas võib olla päris suur protsent neid, kes on ägedalt (sund)vaktsineerimise vastu – ja nende protsent võib päris tugevasti valimiste tulemust mõjutada, sest nemad võivad valida mitte poliitiliste, vaid meditsiiniliste eelistuste järgi.

Ehk siis ei anna nad häält neile, kes on vaktsineerimist ägedalt peale surunud – näiteks ei pruugi Keskerakonna valija anda häält Tanel Kiigele sellepärast, et too sunnib vägisi vaktsineerima, kuigi muidu annaks ta hääle Keskile. Eriti valusalt aga võivad kannatada need kandidaadid, kes on algatanud, heaks kiitnud või koguni läbi viinud mittevaktsineeritute vallandamise.

Kolumnist Piret Kivi hoiatab oma arvamusloos: “Lühidalt öeldes, kohalikud valimised on tulekul ja meid on palju rohkem kui teid. Meie ei vali isikuid, kes meid kiusavad ja ahistavad. Meie valime neid, kes suudavad tõmmata meid apartheidilaukast välja. Nii lihtne see ongi.”

Vaktsiinivastaseid on päris palju ja veelgi rohkem on neid, kes on lasknud küll ennast vaktsineerida, kuid on selle vastu, et vaktsineerimiseks kasutatakse repressiivseid meetodeid ja inimesi selle alusel lahterdatakse – just nemad võivad valimiste kulgu kõvasti mõjutada, sest nördimus sunni üle võib üle olla poliitilistest eelistustest.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused