Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sovjetistunud venelased ei ole rahvus-, vaid on impeeriumimeelsed

-
04.07.2024
Vene impeerium Niigeris.
© Scanpix

Europarlamendi valimiste ajal levitati taas legendi Kremli sidemetest Euroopa rahvuslastega – paraku ei vasta see tõele juba seetõttu, et tõelistel rahvuslastel ei saa olla midagi ühist venelaste impeeriumimeelsusega.

Kui venelased ülistavad oma keelt ja kultuuri, siis mitte rahvuse, vaid impeeriumi baasil – nad näevad ennast selle juhtrahvana, teised rahvad on neile vaid alamad. Nii Nõukogude Liidus kui ka hilisemas Vene Föderatsioonis on selgelt näha, kuidas venelased rõhuvad väiksemaid rahvaid, venestavad neid, suretavad vähemusrahvaid välja, suruvad maha rahvuslikke meeleolusid.

Oma keelt, kultuuri ja rahvust venelased tegelikult ei hoia, vähemalt mitte ehtsa vene rahvusluse baasil. Vene keel ja kultuur on lihtsalt impeeriumi aluseks, samas aga venelaste kui rahvuse tuleviku eest see riik ei hoolitse. Pealinna Moskva kohta öeldakse, et see on Vene, kuid mitte vene linn – väidetavalt olevat venelased seal vähemuses. Pealinn on täis tadžikke, armeenlasi, asereid, usbekke ning teisi Kaukaasia ja Kesk-Aasia rahvaid – see on nagu aafriklasi ja araablasi täis euroliidu pealinn Brüssel.

Venelaste hoolimatust oma rahvuse vastu ja impeeriumimeelsust näitab kasvõi seegi, kuidas maa on Aafrika neegreid täis lastud ning neist on koguni kasakad tehtud, samuti räägitakse venelaste “tõuparandusest” mustanahaliste abiga.

Ka Ukraina sõtta värvatakse nii musti, nepaallasi, kesk-asiaate kui paljusid teisi, kes saavad vastutasuks kodakondsuse. Islam edeneb Venemaal jõudsalt, sest see on osa impeeriumist – on ju tatarlased, tšetšeenid, dagestanlased ja paljud teised islami usku.

Ka aafriklaste sissevedu Venemaale on tegelikult osa impeeriumi taastamisest – Nõukogude Liidul oli Aafrikas oma sotsialismileer, kuhu kuulusid Etioopia, Angoola, Mosambiik, Liibüa, Somaalia, Tansaania, Madagaskar, Benin, Guinea-Bissau, Alžeeria ja veel mitmed maad. Praegu taastab Kreml seda impeeriumi, olles kanda kinnitanud Malis, Niigeris, Burkina Fasos, Guineas, Kesk-Aafrika Vabariigis ja mujalgi.

Tegelikult on ehe rahvuslus, mis rõhuks venelaste slaavi päritolule, kommetele, traditsioonile, ajaloole (enne mongoli-tatari invasiooni) ja muule taolisele, meist idas väga nõrk. “Vene maailm” koosneb paljuski vene keele rääkijatest, kelles on ehtsat venelikkust vähe. Impeeriumi aluseks ongi see, et räägitaks vene keelt, oldaks suurveneliku mõttelaadiga ja ustavad suure Venemaa ideele. Mida ühist saaks üldse eesti rahvuslane leida selle ropendava sovjetiga, kes ennast venelaseks nimetab?

Venemaalgi on kuulda muret tõelise vene rahvusluse pärast, kuid see ei tule riigi tasemelt. Ollakse mures näiteks sellepärast, kuidas Kesk-Aasias, kus paljud, eriti kasahhid ja kirgiisid, räägivad ka igapäevaselt vene keelt, solgitakse see ära, sest need rahvad ei kasuta eriti grammatikareeglistikku ning muudavad keele mingiks surrogaatkeeleks.

Euroopa väikerahvastel pole mingit mõtet Kremliga semmida, sest Venemaa enda väikerahvad on allasurutud, vene marusrahvuslased on suurvene šovinistid, Kremli ametlik poliitika ei näe ette väikerahvaste kultuuri arendamist jne. Väikestel pole lihtsalt impeeriumiga millestki rääkida. Ukraina sõda on hea näide sellest, kui Vene šovinism väiksematest üle sõidab, kui need “suurvürstile” alluda ei taha.

Kui Kremlis briti, prantsuse või saksa “paremäärmuslastega” midagi ühist leitaksegi, siis mitte rahvusluse, vaid impeeriumimeelsuse baasil. Näiteks Suurbritannia on migrantidest üle ujutatud seetõttu, et britid on endiselt uhked oma kunagise impeeriumi üle ja lubavad endistest kolooniatest üsna lahkelt saartele tulla – muuhulgas on London lubanud vastu võtta kasvõi kõik oma kunagise asumaa Hongkongi elanikud.

Venemaal, Kremlil ja Putinil on suur ühisosa pigem Euroopa Liidu ja Brüsseli liberaalide ja vasakpoolsetega, kellega koos vihatakse nii rahvuslust kui rahvusriike. Miks nad omavahel aga läbi ei saa – põhjus on selles, et Sarmaatia impeerium on agressiivsem ja elujõulisem kui Brüsseli “uusväärtustest” nõrgestatud impeeriumihakatis ning lääneriigid kardavad allajäämist.

Eks eestlasedki koge siin, oma kodumaal, et venelastega rahvusluse baasil ühisosa otsida pole mõtet – siia tulnud seltskond on ilmselgelt mitte rahvuslik, vaid impeeriumimeelne ja lisaks ka endiselt nõukogulik.

Uued Uudised