Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Tänasel suitsiidiennetuspäeval: valitsuse poliitika pigem toob kui viib elutüdimusmõtted

-
10.09.2022
Kodutu magamisase Järve metsas riistatreeningu koha kõrval suitsiidiennetuspäeval.
© UU

Suitsiidsust vaadatakse Eestis pigem kontekstis, et keegi ei saa “valest kehast” välja ja otsib seetõttu nöörijuppi, samas kui suur osa ühiskonnast on tõelises ahastuses, et mis eeloleval talvel küll neist saab.

Reformierakonna valitsetavas Eestis on inimesed täna suurte arvetega püsti hädas ning hirm ja lootusetus aina süvenevad, sest valitsus lubab ainult kompensatsioone, võimupoliitikud, Eesti Energia ja “basseiniküttega” ärimehed aga lausa irvitavad lihtinimestele näkku – näiteks riiklikul energifirmal tekkis hirmutaval ajal järsku “inimlik eksitus” kirjadega, samas on kindel võrgutasu tõstmine 1. detsembrist.

Või saab kogemusteta RMK juht palgapäeval üle 11 000 euro, samas kui kolme lapse ema kirjutab tänastes Uutes Uudistes: “Te olete selle riigi nii nässu keeranud, et ma pean igat senti vahtima nagu punnis silmadega kala. Kas osta muna või osta piima või sööme täna nuudleid?”

Eesti inimesed on vintsked ja vastupidavad, aga sellise valitsusega langevad käed üha enam rüppe – silmust siduma ei hakka, aga elutüdimus ja lootusetus vajuvad raske taagana kaelale, nagu see oli juba Ansipi “masu” ajal. Aga eks mõnigi tunnetab üha enam seda, et siin ühiskonnas teda ei vajata ja teeb kurva otsuse.

Kaja Kallase valitsus on suure osa rahvast asetanud lootusetusse olukorda ning talvel ilmselt tormab meeleheide läbi Eesti tarede, tehakse hädaotsuseid, pettutakse, nutetakse… ja elatakse edasi, riigis, kus inimene enam ei loe.

Mõni aeg tagasi süüdistas ideoloogiline perearst Karmen Joller EKRE-t, et see tõukavat just neid “vale-keha-inimesi” enesetappudele, samas kui tema enda räiged ähvardused mittevaktsineeritutele panid hirmurežiimile nii mõnegi inimese, kes kahtles, kas tema vigurdav tervis ikka vaktsiini ära kannatab. Üleüldist masendust ja hirmu eelseisva talve ja kõrgete hindade ees ei pea “jollerid” muidugi probleemiks, sest selle taga on sõbranna Kaja Kallas.

Suitsiidid on muidugi suur probleem, seda eriti noorte seas (kellest paljud maadlevad siiski importprobleemidega, näiteks oma soolise või seksuaalse identiteedi pärast, mida normaalses ühiskonnas oleks kõvasti vähem), kuid oluline on üldine taust, kogu rahva vaimne seisund. Aga see on “omadega pekkis”, nagu ütleks irvhambad.

On ju lisaks ka sõjakartus, hüsteeriani viidud kliimavõitlus, koroonaapartheid, venestamine ja massimigratsioon ning palju muud sellist – terve mõistuse juurde jäämine on seejuures juba iseenesest suur saavutus.

Muide, suitsiidiennetust ei saa Eestis jätta ametnike võitluseks, sest ametkond oma bürokraatlikkusega mitte ei enneta, vaid kiirendab. Üks usaldustelefoni operaator on kümme korda rohkem väärt kui sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, kes teatab:  “Selle aasta algusest sotsiaalministeeriumis tegutsev vaimse tervise osakond on intensiivselt otsinud uusi võimalusi tuua vaimse tervise abi inimestele lähemale.”

Uued Uudised