Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Teised riigid võtavad punamonumente maha, Eesti ähvardab “vandaale” vanglakaristusega

-
28.04.2022
Kiievis lammutatakse punamonumente, Eestis saaks sama asja eest Reformierakonna nõudmisel tõenäoliselt vanglakaristuse.
© Scanpix

Liberaalide valitsedes muutub Eesti järjest Kremli-meelsemaks. Kui võrrelda kahte sündmust – Nõukogude aja Vene-Ukraina sõpruse monumendi mahavõtmist Kiievis ja Eestis määratud karistust pronkssõduri rikkujale, siis kaks riiki lähevad ikka väga erinevas suunas.

“Eesti riik on ikka huvitav moodustis. Kui mujal kõrvaldatakse punaarmee monumente ja ükski kirp ei köhi, siis Eestis algatatakse punapuusliku suhtes lugupidamatuse ülesnäitamise eest menetlusi ja karistatakse pühaduse rüvetamise eest. Meie miilitsa loogikat järgides peaks ka Z tähe looduskaitse alla võtma, kuna seda esindavaid vägistajaid ja mõrtsukaid lüüakse omajagu mättasse – sõjas langenute mälestus jne.,” kirjutatakse sotsiaalmeedias.

Eestis ilustavad meediat pealkirjad “Politsei tabas pronkssõduri ordenit kahjustanud vandaali”, “Vandaalid rüüstasid pronkssõdurit”, “Politsei tabas Tallinnas Kaitseväe kalmistul asuva pronkssõduri ordenit kahjustanud mehe, keda võib oodata aasta vanglat” ja nüüd ka “Politsei otsib Tehumardi ühishaua sodijaid”, siis mujalt saabuvad sootuks muud uudised: “Leedu suuruselt teises linnas Kaunases võeti teisipäeval Aukštieji Šančiai kalmistul maha punaväelaste mälestusmärk”, “Kiiev lammutab Nõukogude monumendi Ukraina-Vene sõprusele” ja “Läti Ogre vallas Madlienas maha võetud punaväe mälestusmärki kasutatakse teetammi tugevdamiseks, ütles vallavolikogu esimees Egils Helmanis.”

Eriline aga on Eesti puhul uudis Reformierakonna Pirita jaoskonna juhatuse liige Ivan Frolov kogub Change.org portaalis allkirju petitsioonile, milles nõutakse pronkssõduri tähte vigastanud inimesele reaalset vanglakaristust trahvi asemel. Kui vandaalid peksid jalgadega Vabaduse väljakul kümnete tuhandete küüditatute auks süüdatud küünlaid, ei nõudnud Reformierakond mitte kui midagi, Keskerakonna valitsus tembeldas nad pelgalt huligaanideks.

Praegu võimul oleva PortoRollo valitsuse mõlemad osapooled, Keskerakond ja Reformierakond, on ainult sõnades putinismi vastu, teod näitavad sootuks muud – küll sunnitakse kaitseväelasi mundri kandmisest loobuma, et mitte venelasi ärritada, siis peetakse Eesti lipu lehvitamist provokatiivseks, pikki aastaid on pronkssõduri juurde pandud pärg lindiga “Eesti rahvalt” ja nii edasi.

Nii nagu Lääne-Euroopas on Putini tegelikud toetajad võimukandjad (kuigi selles süüdistatakse opositsiooni, näiteks Le Peni), kes aitavad gaasijuhtmeid ehitada ja ostavad siiani Vene gaasi, nii on ka Eestis “Kremli ööbikud” tegelikult Kaja Kallase valitsuses, Elmar Vaheri alluvad aga seisavad näoga odinlaste ning seljaga putinistide poole.

UU