Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui naised valitsevad maailma, siis on neil meeste (Trumpi) pead kaenla all – kultuurimarksismi tulevikunägemus

23.05.2019
Filmi plakat.
© Kuvatõmmis.

Breitbarti kolumnist John Nolte kirjutab Cannes’i filmiturul esitletava filmi plakatist, millel on kujutatud Melania Trumpi, käes Donald Trumpi maharaiutud pea.

Tegemist on filmi „When Women Rule the World“ („Kui naised valitsevad maailma“) plakatiga, milles Melania Trumpi sarnane näitleja mängib Maria Putini nimelist tegelast. Ühel plakativersioonil on Donald Trumpi pea asemel zombi pea, mütsiga „Make America Great Again“.

 

Arusaadavalt on vasakpoolsed elevil ja näiteks vasakliberaalne Hollywood Reporter (THR) kirjutab järgmist: „Ärge laske end eksitada B-kategooria filmi meenutavast plakatist. Intervjuus THR-ile ütles filmi režissöör Sheldon Silverstein, et filmi kontseptsioon on hoolega läbimõeldud, tegemist on satiirilise ulmega sotsiopoliitilistel teemadel, mis on seotud liikumistega nagu #MeToo ja Time’s Up ning mille süžee puudutab toksilise maskuliinsusega seotud problemaatikat.“

Silverstein ei salli Trumpi ja nimetab teda THR-i intervjuus idioodiks, kes ei hooli keskkonnast ja kelle jaoks on kõige tähtsam raha. „On tõeliselt kahju, et ta valituks osutus ja see film on selle kõigega seotud.“

Kunstniku väljendusvabadus on igati aktsepteeritav. Ei ole mingi probleem, kui keegi tahab teha filmi, milles näidatakse presidendi maharaiutud pead. Lähtudes just sellest põhimõttest, lähtudes Ameerika ideaalist sõnavabadusele ja kunstniku väljendusvabadusele – seda vastukaaluna parteipoliitikale –, on igal juhul tervitatav, et inimesed räägivad ausalt kõigest, millest nad mõtlevad ja millesse nad usuvad. Ja nad peaksid saama seda teha ilma, et peaksid pelgama sotsiaalseid sanktsioone, boikotte või musta nimekirja sattumist. Las vaba turg otsustab.

Probleem on kahjuks selles, et THR-i sarnased propagandaväljaanded selle põhimõttega ei nõustu. Võib kihla vedada, et kui sarnane film oleks tehtud Trumpi asemel Obamast, siis oleks THR ja teised meelelahutusäri kajastavad vasakpoolsed kisakõrid filmi ignoreerinud, selle maapõhja neednud ja pannud silmagi pilgutamata musta nimekirja nii filmi enda kui ka režissööri. Sest kui Trumpi maharaiutud pea näitamist nimetatakse „väga oluliseks satiiriks“, siis Obama maharaiutud pea muutuks kiiresti ohtlikuks ja rassistlikuks vägivalla õhutamiseks.

Kui vasakpoolsed midagi sellist teevad, siis on tegemist kunstiga; parempoolsete puhul tembeldatakse sama asi aga vihaks, fanatismiks ja vägivallaks.

Meie praeguses kultuuris on poliitiliselt paremal pool seisvad inimesed alamklass, kellel ei ole samu õigusi, nagu on ilusatel vasakpoolsetel. Vasakpoolsed võivad öelda, mida sülg suhu toob, nad võivad väljenduda, kuidas neile parasjagu meeldib, kuid kui parempoolsed teevad sama, siis on nad kohe halvas nimekirjas, neid karistatakse, nad vaigistatakse ja häbimärgistatakse.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer