Rubriik: Kultuur

Feminist vihastas ja läks naisi kujutanud kunsti kallale

Kui Londonist “Pärnu kunstisuve” avamisele tulnud feministlik kunstnik Mare Tralla endal riided seljast võttis ja näituse avajate ette astus, ei teadnud Marko Mäetamm veel, mida tema teosed seksistlikuks hinnanud naiskolleeg ette võtta kavatseb. Võimalus, et teosed järgmisel hetkel hävivad, oli suur, sest Tralla oli talle maininud nii mootorsaagi kui ka musta vildikat.

Roland Tõnisson: palagan on all-linnast ülalinna kolinud ja peab ennast kultuuriks

Pühapäeval, 17. veebruaril, toimus Tallinnas Kirjanike majas Eesti Kultuuri Koja korraldatud õhtu esmakordselt Riigikokku pürgijatele teemal “Mida ma muudaksin Eesti kultuurielus ja kuidas mina tulevase riigikogu liikmena seda saavutaksin?“ EKRE esindajateks olid Külli Remsu ja Roland Tõnisson, kellest viimane kirjeldab seal räägitut.

Jüri Toomepuu esitles oma elulooraamatut ja väisas Kadriorus president Rüütlit

6.02 toimus Solarise Apollos Jüri Toomepuu elulooraamatu esitlus, kes on eestlasena lahinguväljalt ära toonud kõrgeima autasu isikliku vapruse eest, näinud juuniküüditamist ja märtsipommitamist, osalenud Korea ja Vietnami sõjas, saanud eriliste lahingteenete eest USA kodakondsuse, teeninud Eesti Wabariigi eksiilvalitsuse sõjaministrina ning teinud rekordhäältesaagi taasloodud Eesti esimestel Riigikogu valimistel.

VIDEO Urmas Espenberg: Tõde ühiskonnas on olemas, kuigi teda on raske leida!

24.mail toimus Rahvusraamatukogus konverents teemal “Tõejärgne ühiskond – kuidas ära tunda, mis on tõde ja mis vale?”. Toome teieni Urmas Espenbergi ettekande, mis keskendus tõe probleemile filosoofias ja ühiskonnas.

Luulet nädalavahetuseks EV 100 eel: tulge aastapäeval EKRE korraldatud tõrvikute riiki

Eesti Vabariigi suure juubeli eel on paslik vahendada mõtteid, mis on EKRE inimestel meeltesse tulnud ja seejärel südamekeeltelt luuleridadesse pandud. Järgnevad värsid sepistas Pärnumaa Saarde vallavolikogu liige EKRE poolt Margus Kukk. Olgu need ka üleskutseks, et rahvusmeelsed inimesed leiaksid Vabariigi aastapäeval tee tõrvikurongkäigule, näitamaks üheskoos oma tugevust ja kindlat meelt. Eesti sada pole paha, Aga […]