Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis ühendab EKRE-t, muusik Brad Jurjensit ja Kaarli kirikut?

14.12.2018
Brad Jurjens tõrvikurongkäigu järel esinemas.
© Rauno Vahtre

Uued Uudised vahendavad poliitika vahele ka ennast EKRE-ga sidunud muusiku Brad Jurjensi (kodanikunimi Priit Jürjens) tegemisi.

Esimest korda Kaarli kiriku pikas ajaloos anti koguduse poolt luba kirikus sees drooniga filmida. Põhjuseks oli peamiselt USA-s resideeriva kitarristi ja EKRE liikme Brad Jurjensi uue muusikavideo võtted.

Tegemist on jõululauluga, mil nimeks “Kas kuulsite?” ja mis pärineb Bradi uuelt jõuluplaadilt “MMXIX”. Solistiks on tuntud Eesti laulja Marek Sadam ja oreli taga musitseerib Merit Männiste. “Kas kuulsite?” põhineb vanaaegsel Inglise jõululaulul “First Noel” ja sõnade autoriks Marek Sadam.

“Kui sõber kutsub laulma, siis lauldakse. Brad on väga südamlik ja hea inimene. Nii nagu paljud pealtnäha karmidel, tuksub temaski tegelikult väga suur ja ühiskondliku närviga süda. Tema peale võib kindel olla, pealegi on Bradi loomulik musikaalsus ilus,” rääkis Marek Sadam. “”First Noel” on originaalis tuntud üle maailma. Pannes seda laulu eesti keelde, jätsin alles põhisõnumi, üksühele tõlge poleks kuidagi kõlanud. Võimalik, et Bradi plaadil kuuldav on isegi veidi sügavam.”

Video valmis kompanii Pixover Media filmimehe Rauno Vahtre käe all.

Paarkümmend aastat USA-s tegutsenud ja hiljuti Eestisse naasnud muusik Priit Jürjens (artistinimega Brad Jurjens) liitus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ja kandideerib kevadel Riigikokku.