Rahvuskonservatiiv Kalle Grünthali peatselt esitletav raamat jutustab 1941. aasta sõjasündmustest Türil

Kultuur,
©Kalle Grünthal
Kalle Grünthali uus raamat jutustab karmidest sõjapäevadest.

Eesti ajaloos on veel küllaga aegu, mis tahaksid põhjalikumat lahtikirjutamist, ja seda on taas üks rahvuskonservatiiv ka teinud.

Seoses Eesti Vabariigi juubeliürituste ning Türi linna sünnipäevaga on kõik huvilised oodatud 2. juulil kell 13.00 Türi Kultuurikeskusesse, osalemaks Kalle Grünthali uue, Türi lähiajalugu käsitleva trükisooja raamatu esitlusele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Raamat „Sünged Sõjapäevad Türil ehk mälestusi bolševismi lõpupäevilt“ on autori esikteos ning käsitleb 1941 aasta suvesõja sündmusi Türil. 232 leheküljelises, kaartide ning 165 originaalfotoga varustatud raamatus, millest neljandik on varasemalt avalikkusele teadmata, üritab autor edasi anda oma nägemuse toimunust.

Seni arhiivides lebanud materjalide abil, mis nüüdseks raamatusse koondatud, heidetakse ühelt poolt valgust mõnele saladuslooriga varjatud seigale ning teisalt meenutatakse ja tutvustatakse nüüdseks juba rohkem kui kolmveerand sajandi kaugusele jäänud traagilisi sündmusi. Samuti leiavad raamatus kajastamist ka omaaegsete inimeste mitmesugused igapäevased seigad, eluolulised pisiasjad ning inimeste mõtted ja tunded.

“Olulisemaks raamatu lühikokkuvõtteks, mida märkisin ka oma tsitaadiga raamatus, on tõdemus: “Ükski võõrvõim ei asenda omariiklust”, ütleb Kalle Grünthal ise. Raamatu küljendas ja trükkis kirjastus Kuma.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused