Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Idu- ja edufirma Bolt kolistab mööda kahjumeid

-
16.08.2021
Bolti juht Markus Villig rääkis mullu augustis Ärilehele, et taksoteenus on enamikes linnades Boltile kasumlik äri. Paraku on nende roolis sageli juhid, kes eesti keelt ei valda. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Juba ammu on arusaamatu, miks peetakse Bolti ikka veel idufirmaks, kuigi tegu on juba vana ja seejuures mitte eriti asjaliku tegijaga, kes on lisaks kõigele ka paras migratsioonipump.

Bolt kaubamärgi all tegutsev Bolt Technology OÜ jäi 2020. aastal 44,9 miljoni euroga kahjumisse, tunamullu oli ettevõtte puhaskahjum aga 85,5 miljonit eurot, vahendab BNS.

Samal ajal kasvas Bolti käive 74,5 protsenti 221,4 miljoni euroni, selgub ettevõtte konsolideeritud majandusaasta aruandest.

Laiaulatuslike liikumispiirangute mõjul, mis kehtestati enamustel Bolti turgudel, vähenesid ettevõtte ärimahud kriisi tipphetkel aprilli keskel 80 protsenti võrreldes koroona eelsete tasemetega, väidab firma. Ometi tundus, et just äppidel ja toidukulleritel põhinev teenusmaastik pidanuks ettevõtte pandeemia tingimustes eelisseisu panema.

Seejuures toob juhtkond esile, et 2020. aasta oli edukas aasta ettevõtte kahe uusima valdkonna – kohaletoimetamise ja renditeenuste – jaoks. Ka elektritõukerataste teenus pidanuks isegi koroona tingimustes edukas olema, sest Bolt tõusis hooajal suuruselt kolmandaks Euroopa tõukerataste operaatoriks. Aga tundub, et edu siiski polnud ja Bolt võngutab majanduses õhku.

Oma kahjumi juures tahab Bolt ikkagi esimene olla: “Oma parima teadmise kohaselt, oleme esimene oma valdkonna teenusepakkuja, kes on kasumisse jõudnud, tuginedes oma tarkvaraplatvormi tugevustele ja suutlikkusele jagada kindlaid kulusid erinevate tegevusvaldkondade vahel ning kaasates olemasolevat kasutajabaasi,” märgib juhtkond. Kahjum ei näi seda kinnitavat.

Migratsioonipumbana tuntud Bolti ja Wolti kohta käib sarkastiline nali: “Valged tellivad äpiga toitu ja kohale toovad selle neegrid jalgratastel!”

Valitsust tampinud multikulti ettevõttel Bolt on käsi pikalt ees, et riigilt abi saada