Valitsus ja Eesti Energia toodavad sõnades odavat elektrit. Kas see kajastub ka arvetes?

Majandus,
- Updated
©Uued Uudised
Elekter on Eestis juba luksuskaubaks saamas. Pilt on illustratiivne.

Valitsuse neljapäevane ja Eesti Energia kolmapäevane sõnum elektritarbijale on ilusad, aga kõlama jääb küsimus – kas see kajastub ka väiksemates elektriarvetes? Kuna lubaduste taustaks on kliimavõitluse meetmed, siis väga lootusrikas olla ei tasu.

Nii vahendab BNS valitsus lubadust: Neljapäeval algab aegade suurim riigi taastuvelektri vähempakkumine, millega plaanitakse Eesti elektriturule tuua ligi 150 000 majapidamise aastase tarbimise jagu elektrit. “Üleeuroopaline kõrge elektrihind tõestab, et oleme jätkuvalt suures sõltuvuses fossiilsetest kütustest. Seetõttu on oluline tuua turule järjest rohkem taastuvelektrit tootvaid seadmeid, mis annavad oma panuse nii keskkonnasäästu kui elektrihindade vähendamisse,” ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas pressiteates.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti oma odav põlevkivienergeetika on juba suuresti tapetud ja välistegurid on elektri hinna üles ajanud – tarbijat huvitab see, et kas kavandatav taastuvelektri vähempakkumine teeb ka elektriarvetele vähikäigu või siis saame lihtsalt kümnekordse hinnatõusu asemel edasipidi “leevendusena” näiteks viiekordse, sest taastuvenergia on kallim igal juhul.

Kolmapäeval kirjutas BNS: “Eesti Energia juhatuse liikme Margus Valsi sõnul võiks Eesti oma kliimaeesmärkides olla veelgi ambitsioonikam ning minna 2030. aastaks elektrienergia tootmises täielikult üle taastuvenergiale.

Valsi sõnul on Eesti Energia loonud uue turustandardi, kus paljud kliendid on oma energia tarbeks valinud roheenergia lepingu ning seda juba enne elektrihindade tuntavat tõusu. “See roheenergia tuleb uutest tuuleparkidest, mida Enefit Green ehitama hakkab. Roheenergiat on täna juba turutingimustes võimalik toota nii, et keegi sellele peale maksma ei pea,” ütles Vals kolmapäeval toimunud energia aastakonverentsil.

Kuigi taskukohased tehnoloogiad on tema sõnul täna juba olemas, seisavad taastuvenergia laialdasel kasutuselevõtul teel mõned lahendamist vajavad takistused.”

Kas Margus Vals annab Eesti Energia nimel lubaduse, et “Roheenergiat on täna juba turutingimustes võimalik toota nii, et keegi sellele peale maksma ei pea”? Pidagem see meeles!

Tegelikult pole optimismiks mingit põhjust, millele viitab ka Uute Uudiste lugu: Reformierakond ja Keskerakond hääletasid elektri hinna langetamise vastu! Ligi: tarbija peaks oma arved ise maksma

Lisaks pole ka Eesti Energia kogu oma eksistentsi vältel olnud arvete langetaja, vaid sageli on võrgutasudki suuremad kui elektritarbimise kulu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused