Maailma sõjakolletes käib genotsiid kristlaste vastu, kuid vasakliberaalne Euroopa ei taha seda väga märgata, pannes nende usulise tagakiusamise ühte patta kõigi sõjaõudustega.
Suurbritannia käivitas viimaks uuringu, et teha kindlaks kristlaste tagakiusamise ulatus maailmas, sest viimasel ajal on sagenenud teated vägivallast, ütles välisminister Jeremy Hunt kolmapäeval. See avastus on küll Londoni poolt väga hiljaks jäänud, sest kristlaste tapmine islamiäärmuslaste poolt on just Süürias ja Iraagis juba pikka aega häirekella helinaks olnud.
Koostatav raport esitab valitsusele soovituse, mida tagakiusatavate kristlaste kaitseks ette võtta. Välisministeeriumi teatel on vägivald viimasel ajal “dramaatiliselt kasvanud” – eelmisel aastal kimbutati usu tõttu 215 miljonit kristlast, vahendab BNS.
Eriti kaitsetud on naised ja lapsed, kellele saab sageli osaks seksuaalvägivald, ütles ministeerium. Briti välisministeeriumi andmetel tapeti eelmisel aastal usu tõttu kuus keskmiselt 250 kristlast.
“Väga sageli on kristlaste tagakiusamine hoiatav signaal kõigi vähemuste tagakiusamise kohta,” ütles Hunt. “Me saame ja peame rohkem ära tegema.”
Raport koostatakse aprilliks ja sellega üritatakse kaardistada kristlaste tagakiusamine Lähis-Idas, Aafrikas ja Aasias ning pakkuda välja abinõud nende kaitseks ja Briti võimude poliitiline vastus.
Tagakiusatavaid kristlasi kaitsev usuväline organisatsioon Open Doors peab 2018. aastal kristlaste jaoks kõige ohtlikumateks kohtadeks Põhja-Koread, Afganistani, Somaaliat, Sudaani ja Pakistani.
“Käesoleva aasta esimeses kvartalis asustati Suurbritanniasse ümber 112 Süüria pagulast ning siseministeerium on nüüdseks pidanud tunnistama, et nende seas ei olnud ühtegi kristlast,” kirjutas Objektiiv tänavu 2. augustil. “Nagu selgub, on Süüriast vastu võetud üksnes moslemitest varjupaigataotlejaid.”
Suurbritannias on islam saavutanud suure poliitilise võimu – Pakistani päritolu on ka Londoni linnapea Sadiq Khan. Mitmel pool on ka piirkondlikud islamiparteid vasakpoolsete leiboristide toel algatanud islamofoobiasüüdistusi nende vastu, kes on uurinud moslemipedoliiliat (näiteks noor liberaal Tommy Robinson ja Briti parlamendisaadik Sarah Champion). Seetõttu ei soovita Suurbritannias eriti kristlasi sõjapiirkondadest vastu võtta, vaid eelistatakse moslemeid.
Ka Eestis räägiti rändekriisi alguses Süüria ja Iraagi kristlaste abistamisest, kuid siiatoodute seas neid paraku pole, on vaid moslemid.