ERR ja Astrid Kannel korraldasid Ungari välisministrile häbiväärse etenduse Brüsseli stsenaariumi järgi

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
ERR-i nõukogu uued liikmed said paika. Pilt on illustratiivne.

“Välisilmas” tegi ajakirjanik Astrid Kannel intervjuu Ungari välisminister Peter Szijjartoga, mida kuulata oli lausa piinlik – reporteri küsimused olid ehtne ideoloogiline kius.

Asja sisu selgitab ERR-i kodulehe pealkiri: “Ungari välisminister ERR-ile: demokraatlikeks ei saa pidada vaid riike, kus valitsevad liberaalid.” Peter Szijjarto tundis ennast ja oma maad puudutatuna sellest üheülbalisest käsitlusest, mis talle agressiivselt kaela kallati.

Ungarit EL-i mustaks lambaks nimetanud Astrid Kanneli küsimused olid täiesti nagu Brüsselist ette kirjutatud, vaenulikud ja tüli norivad.

Nii päris ta aru Ungari “erisuhete” kohta Moskvaga, soovitas Ungaril helistada Moskvasse, et Kreml peataks sõjategevuse Süürias ja sellega migratsiooni Euroopasse, küsis ajakirjandusvabaduse kohta Ungaris, vihjega, et sellega pole asjad korras, kirjutas ette Ungari “sõbrad”, seostas võitluse “liberaalse demokraatia” vastu kommunismi-vastase võitluse reetmisega ja nii edasi.

Astrid Kannel andis seega sõna-sõnalt edasi kõik need punktid, milles Brüssel ja liberaalne ajakirjandus Ungarit süüdistavad, näidates hõimurahvale, et Eesti ajakirjandus ja eriti selle ennast rahvusringhäälinguks nimetav moodustis on nende suhtes vaenulik, kuigi riigi välispoliitika seda pole.

Kui Astrid Kannel intervjueeriks näiteks Soome peaminister Sanna Marini, kas ta siis küsiks, et kas Soome pole sotsiaaldemokraatide, roheliste ja Vasakliidu tõttu liiga vasakule kaldunud; kas Soome immigratsioonipoliitika pole mitte liiga põlisrahva-vaenulik ja välispoliitika Vene-meelne?

Vaevalt Kannel seda teeks. Miks siis Ungarit oli Brüsseli noodivihikust küsimusi ette lugedes häbistada vaja?

ERR on ilmselgelt kallutatud sopakanaliks muutumas. Kui lugeda viimaseid uudiseid eestlaste raskustest Saksa-Poola piiril, siis torkab silma ilmselge nauding välisministeeriumi mõnitamisest.

Võib-olla tegi välisministeerium vigu (eks oma osa ole ka Poola võimudel), et eestlased piirile toppama jäid, aga see ilmne rahulolu ja mõnu, millega väidetavaid vigu välja tuuakse, näitab, et ERR-ile pole see valitsus “oma” ja tema ebaõnnestumisi võimendatakse sügava rahuloluga.

Uued Uudised annavad välisminister Peter Szijjartole ja kogu Ungarile edasi omapoolsed toetavad sõnad ja kinnitavad, et see ideoloogiapesa, kes julgeb ennast rahvusringhäälinguks nimetada, koos Astrid Kanneliga ei esinda suurema osa eestlaste arvamust Ungarist ja madjaritest.

Loe ka: Ungari välisminister Peter Szijjarto: „Me ei nõustu iial sellega, et ainult neid riike saab pidada demokraatiateks, kus valitsevad liberaalid“.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused