ERR ja Astrid Kannel korraldasid Ungari välisministrile häbiväärse etenduse Brüsseli stsenaariumi järgi

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
ERR-i nõukogu uued liikmed said paika. Pilt on illustratiivne.

“Välisilmas” tegi ajakirjanik Astrid Kannel intervjuu Ungari välisminister Peter Szijjartoga, mida kuulata oli lausa piinlik – reporteri küsimused olid ehtne ideoloogiline kius.

Asja sisu selgitab ERR-i kodulehe pealkiri: “Ungari välisminister ERR-ile: demokraatlikeks ei saa pidada vaid riike, kus valitsevad liberaalid.” Peter Szijjarto tundis ennast ja oma maad puudutatuna sellest üheülbalisest käsitlusest, mis talle agressiivselt kaela kallati.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ungarit EL-i mustaks lambaks nimetanud Astrid Kanneli küsimused olid täiesti nagu Brüsselist ette kirjutatud, vaenulikud ja tüli norivad.

Nii päris ta aru Ungari “erisuhete” kohta Moskvaga, soovitas Ungaril helistada Moskvasse, et Kreml peataks sõjategevuse Süürias ja sellega migratsiooni Euroopasse, küsis ajakirjandusvabaduse kohta Ungaris, vihjega, et sellega pole asjad korras, kirjutas ette Ungari “sõbrad”, seostas võitluse “liberaalse demokraatia” vastu kommunismi-vastase võitluse reetmisega ja nii edasi.

Astrid Kannel andis seega sõna-sõnalt edasi kõik need punktid, milles Brüssel ja liberaalne ajakirjandus Ungarit süüdistavad, näidates hõimurahvale, et Eesti ajakirjandus ja eriti selle ennast rahvusringhäälinguks nimetav moodustis on nende suhtes vaenulik, kuigi riigi välispoliitika seda pole.

Kui Astrid Kannel intervjueeriks näiteks Soome peaminister Sanna Marini, kas ta siis küsiks, et kas Soome pole sotsiaaldemokraatide, roheliste ja Vasakliidu tõttu liiga vasakule kaldunud; kas Soome immigratsioonipoliitika pole mitte liiga põlisrahva-vaenulik ja välispoliitika Vene-meelne?

Vaevalt Kannel seda teeks. Miks siis Ungarit oli Brüsseli noodivihikust küsimusi ette lugedes häbistada vaja?

ERR on ilmselgelt kallutatud sopakanaliks muutumas. Kui lugeda viimaseid uudiseid eestlaste raskustest Saksa-Poola piiril, siis torkab silma ilmselge nauding välisministeeriumi mõnitamisest.

Võib-olla tegi välisministeerium vigu (eks oma osa ole ka Poola võimudel), et eestlased piirile toppama jäid, aga see ilmne rahulolu ja mõnu, millega väidetavaid vigu välja tuuakse, näitab, et ERR-ile pole see valitsus “oma” ja tema ebaõnnestumisi võimendatakse sügava rahuloluga.

Uued Uudised annavad välisminister Peter Szijjartole ja kogu Ungarile edasi omapoolsed toetavad sõnad ja kinnitavad, et see ideoloogiapesa, kes julgeb ennast rahvusringhäälinguks nimetada, koos Astrid Kanneliga ei esinda suurema osa eestlaste arvamust Ungarist ja madjaritest.

Loe ka: Ungari välisminister Peter Szijjarto: „Me ei nõustu iial sellega, et ainult neid riike saab pidada demokraatiateks, kus valitsevad liberaalid“.

15 commentsOn ERR ja Astrid Kannel korraldasid Ungari välisministrile häbiväärse etenduse Brüsseli stsenaariumi järgi

 • Avatar

  “ERR on oma kallutatusega Eesti häbiks saamas.”

  Kas ei ole veidi hilinenud reaktsioon?!? “Saamas!” Mis planeedil te elate…
  Kõik peamine paistab siin tähele pandud ja üles loetletud.
  Google ütleb ainult, et Haapsalust, ma ei tea, kust võtsin,
  et saarlane, ma ka isehakan’d, teate ka pani häbenema.

 • Avatar
  Inimesed, olge valvsad!

  Kas Kersti ja Astrid ongi päriselt end paljastanud. Üks otsekontaktis olles Kremliga, teine rünnates ja süüdistades Ungarit selles, millele ise truud ollakse. Häbematuse tipp, mis tuleks Eesti rahvale valitsuse tasemel selgeks rääkida, et reetmist ära hoida. Kas viirus on ka KAPO silmad ja kõrvad hägustanud, või peabki lihtsalt mitte nägema seda isetegevust.Nüüd siis kaose käigus, ehk ei märgatagi.

 • Avatar

  Astrid Kannel häbeneb ka eestlasi. Sellise rünnaku peale ei tule ungarlased enam meie õhuruumi valvama. Vot see on lahmimise ja süüdistamise tagajärg. Palju õnne ERR.

 • Avatar

  ERR ON JUBA AMMU PASAAUK! Kõiki neid propagandaporutshikuid võib panna ühise nimetaja alla- TRALLAD( hääldus pehme L) : Reikop, Välba, Kannel, Kuusik, Pealtnägijate punt ja enamus toimetuste juhte, kes saavad käsulauad liberaal-kommunistidelt ERR nõukogust(ainuke erand on EKRE esindaja). On viimane aeg see mädapaise lahti lõigata ja HAIS LIKVIDEERIDA!

 • Avatar
  Margus Peterson

  ärge te nüüd astridit nii kövaste nüpeldage. tema puhul on asi lihtne – kelle leiba sa sööd, selle laulu ka laulad.
  ei tahaks uskuda, et temasugune terane tütrik omal tahtmisel nii madalalt lati alt läbi roomas. ma pigem giljotineeriks
  eeärrärr-i “pea”. aga nagu helme mart ütles – praegu on tähtsamatki teha. järelravi on vältimatu ja saab olema valulik.
  on vägagi tõenäoline, et mõnede eriti haigete “kehaosade” amputatsioon on vältimatu . . .

 • Avatar
  Leo Viller

  Tuulekesi, mis taolised kandlehäälekesed helisema panevad, tuleb otsida nii läänest kui ka idast

  • Avatar

   ERR’i juht ei pidanud vajalikuks teha TV ülekannet, kui peaminister esines Riigikogus erakorralise avaldusega. Oleks aeg vahetada välja Eesti Rahvusringhäälingu juhtkond. Lisaks tuleks väga tõsiselt analüüsida mitmete ERR’i ajakirjanike sobivusest oma ametikohale. Kaua me peame kannatama ajakirjandusliku sopa paiskamist meie enda silme ette? Ja seda veel MEIE raha eest?

 • Avatar

  Kas siis eriolukorra seadusega ei saaks ERR-is juba puhastust teha? Kas ootate ,et kellelgi ära viskab ja ise hakkab korda looma?

 • Avatar

  vaatasin kohe huvi pärast, sest ETVd vimasel ajal ei taha vaadata… appiii, kui piinlik!!! seda enam hakkas halb, kui oli näha, kui erudeeritud, selge väljendusega, täpsete faktidega Ungari välisminister esines. Au ja kiitus talle!!! häbi, Astrid Kannel!!! HÄBI!!! Kust võtavad ERRi poliitkomissarid sellise ülbuse??? sellele peab järgnema midagi, see oli ju Eesti Vabariigi ametlik seisukoht!!!??? tule taevas appi!

 • Avatar

  Millise irvega ja altkulmu Kannel seirab temale ebasobivaid ministreid, seda ongi piinlik vaadata. Huvitav, missuguselt planeedilt see naine pärit on, et ennast kõigist paremaks peab. Aga jah, ERR vajaks uut juhtimisstiili juba pikemat aega, aitab punasest Vremjast. Vilgutagu tulesid Kremli müüril istudes oma sõpradele, ärgu süüdistagu selles teisi. Nagu vanasõna ütleb # mis nime teisel annad, seda ise kannad.

 • Avatar

  mida küll madis ja mati arvaksid astridi sellisest velirahva vabalt valitud valitsusse suhtumisest…

 • Avatar

  ERR’i puhul meenub mulle tihti selline reklaam kus ERR’i tuntumad näod peavad paatoslikku kõnet mingitest eesmärkidest ja saavutustest, ja siis tuleb Domestos… Paraku reaalias see tulek veel viibib, aga see tuleb niikuinii.
  Ma siiski jälgin mõningaid saateid, mille puhul vaist ütleb et tuleb jälle mingeid pärleid, nii ka eileõhtust saadet. Oma vaenlast pead sa tundma.
  Ungari välisminister jättis väga mõistliku inimese mulje, aga see kramp, millega sm. kannel võitles, oli küll ilmselgelt läbinähtav. “Too much” nagu ütles hr. välisminister.

 • Avatar

  Samuti tegi reformierakonnameelne Ragnar Kond loo, kuidas Läti saavat koroonaviirusega paremini hakkama kui Eesti, aga kui Keskerakond ja EKRE Valga vallas uue koalitsiooni moodustas, siis pole Ragnar Kondist kippu ega kõppu, samas kui oli lootust reffi Margus Lepiku oma uue koalitsiooni osas, siis tehti lausa mitu lugu, kuidas Keskerakond nii valgast kui mujalt võimult lükatakse, samas kui nüüd on see juhtunud hoopis Reformierakonnaga.

 • Avatar
  vastik vanamutt

  Häbi meie solgitorule!

 • Avatar

  Err juba ONGI solgitoru, AK samasugune kärtspunane nagu Vremja.
  Juba palju aastaid ei ole põhjust televiisorit lahtigi teha. Õnneks.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused