Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

ERR lubab poliitiliselt laetud ajakirjanikul pilduda tõestamata süüdistusi ehk lihtsalt laimata

-
08.06.2020
Tõnis Saarts hirmutab ühiskonda sellega, et EKRE võtvat ERR-i oma kontrolli alla. Selleks tuleks see Reformierakonna kontrolli alt vabastada.
© Uued Uudised

Saates “Olukorrast riigis” kleepis reformierakondliku taustaga Andrus Karnau rassismisilte, mis tekitab küsimuse – mis õigusega sildistavad ajakirjanikud, kes peaksid sündmusi objektiivselt ja neutraalselt kajastama, üht erakonda ja tervet valitsust oma maailmavaatelisest positsioonist lähtuvalt?

“Eesti valitsuserakond on ju avalikult rassistlik, ja kui üks osa Eesti valitsusest on avalikult rassistlik, siis minu meelest annab see õiguse öelda, et Eesti valitsus tervikuna on rassistlik, kui nad sallivad sellist asja,” ütles Andrus Karnau. Ehk siis võttis Karnau endale õiguse laimata.

Karnau avaldus rahvusringhäälingus on täiesti lubamatu – üks ajakirjanik esitab süüdistusi ilma mingite konkreetsete tõenditeta, ja seda nii kogu erakonna kohta, kui ka koalitsiooni kohta tervikuna. Seda lihtsalt niisama, sellepärast, et mingi Karnau arvab nii, ja terve Eesti kuuleb kohe ühe ideoloogi “tõde”.

Mille alusel võtavad sellised pseudoajakirjanikud õiguse tembeldada üks erakond korruptiivseks, teine misogüünseks, kolmas natslikuks, neljas keskkonnavaenulikuks ja nii edasi? Kas Karnau on kuulnud midagi süütuse presumptsioonist?

Kui erakond tegeleb rassismiga, siis esitagu Karnau kodanikuna avaldus prokuratuurile konkreetsete tegude või ütluste kohta. Saates “Olukorrast riigis” välja öeldu on puhtakujuline laim ja ühe poliitiliselt laetud leheneegri isikliku arvamuse pähemäärimine tervele ühiskonnale.

Päris paljud poliitikud on kritiseerinud nädalavahetuse saateid ERR-is ja mitmes teises meediakanalis, kus ajakirjanikud esitavad oma seisukohti tõe pähe, kaasamata aruteludesse asjaga seotud inimesi. Nii on need saated kujunenud üheülbaliseks sildistamiseks ja süüdistustega lahmimiseks. Karnau puhul on veel teada, et too on otseselt opositsiooni suuvooder, vähemalt tema seisukohtade järgi otsustades ja tema reformierakondlikku minevikku arvestades.

Karnau märkis, et Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison esines parlamendi eest rassistliku avaldusega, mispeale tema kõne katkestati, mis on taas täielik vale. Jaak Madisoni mikrofon lülitati välja selgitusega, et tema kõne katkestatakse, andmaks sõna järgmisele kõnelejale. Väga võimalik, et Madison sai tsensuuri oma kriitilise kõne tõttu, kui vähemalt põhjendus esitati kõneaja lõppemisena.

Just Andrus Karnau sugused “ajakirjanikud” on põhjuseks, miks kogu Eesti meedia kannatab usalduse puuduse all. Rahvusringhääling peab lõpetama maksumaksja raha eest ideoloogidele sõna andmise, sest sellel pole mingit pistmist objektiivse ajakirjandusega.