FOTO: Sotsiaalmeedias Putinit õnnitlev ja 9. maid tähistav noor oravaparteilane käis Riigikogus Reformierakonna saadikuga kohtumas

Vanad sõbrad? Oscar Siff ja Signe Riisalo

Mis asju ajab parlamendihoones vene propagandat levitav ja relvadega vehkiv noor reformierakondlane Oscar Siff? Täna kohtus ta Riigikogus oravaparteilasest parlamendiliikme Signe Riisaloga.

Uutele Uudistele saadeti täna ka kohtumist kinnitava foto.

Kirjutasime mõni päev tagasi, et Reformierakonna liige Oscar Siff, kes oma Facebooki kontol märkis oma töökohaks reformierakonna, soovib sünnipäevaõnne isakesele Putinile, rõõmustab 9. mail „võidupüha“ puhul ja levitab nõukogude võimu sümboleid, poseerides muu hulgas ka relvadega. Enne erakonnaga liitumist – 2018. aasta detsembris – oli Siffi profiilipildiks georgi lindiga raamitud näopilt. Noormehe viimase aja piltidelt jäävad silma Reformierakonna logod, tühjad südamed ja ühispildid partei tippudega, sealhulgas erakonna esimehe Kaja Kallasega. Vaata fotosid SIIT.

Asjaolule, et Reformierakond hoiab enda seas vene propagandat levitavat ja relvadega poseerivat inimest, juhtis kolmapäeval Riigikogu infotunnis tähelepanu ka siseminister Mart Helme. Helme võttis asja jutuks pärast seda, kui opositsioonisaadikud püüdsid EKREle ette heita, et rahvuslik noorteühendus Sinine Äratus on viinud läbi õppusi lasketiirus.

Praeguseks on Oscar Siff Facebooki kontolt püssiga poseeritud pildid ning profiilipildid georgi lindikesega eemaldanud. Kustutatud on ka foto, kus ta õnnitleb sünnipäeva puhul isakest Putinit.

Tea, kas noormees sai kohvikus Signe Riisalolt liigse enesepaljastamise eest peapesu…

Nii või teisiti, Facebookist võis noormees ju kremlisõbralikud viited eemaldada, aga küllap tema südames on need alles. Äriregistri andmetel on Siff 19. septembri seisuga endiselt Reformierakonna liige.

UU

 

LOE LISAKS

FOTOD: Reformierakonna noorliige lehvitab ühismeedias georgi lindikeste, nõukogude sümboolika ja relvadega

Kommentaarid