Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Järjekordne reformierakondlane saab varsti volikogu esimehe ametist priiks

-
10.04.2020
Valid Reformierakonna, saad majanduslanguse.
© Uued Uudised

Neljapäeval, 9. aprillil toimus Kuusalu vallavolikogu istung, kus EKRE nimekirjas kandideerinud Sulev Valdmaa luges ette umbusaldusavalduse Kuusalu vallavolikogu esimees Margus Soomile, millele oli allkirjad andnud Valdmaa, valimisliidu Ühine Kodu kaheksa saadikut ja Loksa linnapea Värner Lootsmann (KE).

Allakirjutanud Kuusalu vallavolikogu liikmed leiavad, et Soom on aasta ja nelja kuu jooksul näidanud ennast ebapädeva ja suutmatu volikogu juhina, kes ei suuda vallavolikogu tööd korraldada ja istungeid juhtida.

“Viimase ja ilmeka näitena Margus Soomi suutmatusest vallavolikogu tööd korraldada on tema poolt tekitatud olukord, kus volikogu esimees ei ole kahe kuu jooksul olnud võimeline kokku kutsuma volikogu istungit, et menetleda ja võtta vastu Kuusalu valla I lisaeelarve,” seisab umbusaldusavalduses.

“Margus Soomi poolt 30.03.2020 volikogu liikmetele saadetud kirjaga sai teatavaks volikogu esimehe kava (võibolla) kutsuda volikogu istung kokku alles 30. aprillil 2020.aastal, ehk kolm kuud pärast viimati toimunud volikogu istungit.”

Tõenäoliselt toimub järgmine volikogu istung aprilli lõpus. Kui Soomi umbusaldatakse, siis oleks see viimase kuu aja jooksul juba teine reformierakondlasest volikogu esimees, kes kohaliku omavalitsuse kohast on sunnitud loobuma. Kümmekond päeva tagasi teatas reformierakondlane Kalle Palling oma lahkumisest Harku valla volikogu esimehe kohalt pärast seda, kui volikogu EKRE liikmed alustasid allkirjade kogumist tema umbusaldamiseks.

Kenno Põltsam

LOE LISAKS

EKRE surve kandis vilja: nakkusohtlikuna tööle tulnud Kalle Palling lahkub Harku volikogu esimehe kohalt

EKRE liikmed algatavad Harku volikogu esimehe Kalle Pallingu umbusaldamise