Järjekordne reformierakondlane saab varsti volikogu esimehe ametist priiks

Eesti,
reform
©Uued Uudised
Süvariik tekib siis, kui keegi on pikalt võimul, ta mehitab riigiametid oma inimestega, viib ellu ainult oma tahet ja tõrjub teisi otsustamise juurest eemale. Reformierakond suutis seda 17 aasta jooksul teha ja tagajärjed on siiani rängalt tunda. Pilt on illustratiivne.

Neljapäeval, 9. aprillil toimus Kuusalu vallavolikogu istung, kus EKRE nimekirjas kandideerinud Sulev Valdmaa luges ette umbusaldusavalduse Kuusalu vallavolikogu esimees Margus Soomile, millele oli allkirjad andnud Valdmaa, valimisliidu Ühine Kodu kaheksa saadikut ja Loksa linnapea Värner Lootsmann (KE).

Allakirjutanud Kuusalu vallavolikogu liikmed leiavad, et Soom on aasta ja nelja kuu jooksul näidanud ennast ebapädeva ja suutmatu volikogu juhina, kes ei suuda vallavolikogu tööd korraldada ja istungeid juhtida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Viimase ja ilmeka näitena Margus Soomi suutmatusest vallavolikogu tööd korraldada on tema poolt tekitatud olukord, kus volikogu esimees ei ole kahe kuu jooksul olnud võimeline kokku kutsuma volikogu istungit, et menetleda ja võtta vastu Kuusalu valla I lisaeelarve,” seisab umbusaldusavalduses.

“Margus Soomi poolt 30.03.2020 volikogu liikmetele saadetud kirjaga sai teatavaks volikogu esimehe kava (võibolla) kutsuda volikogu istung kokku alles 30. aprillil 2020.aastal, ehk kolm kuud pärast viimati toimunud volikogu istungit.”

Tõenäoliselt toimub järgmine volikogu istung aprilli lõpus. Kui Soomi umbusaldatakse, siis oleks see viimase kuu aja jooksul juba teine reformierakondlasest volikogu esimees, kes kohaliku omavalitsuse kohast on sunnitud loobuma. Kümmekond päeva tagasi teatas reformierakondlane Kalle Palling oma lahkumisest Harku valla volikogu esimehe kohalt pärast seda, kui volikogu EKRE liikmed alustasid allkirjade kogumist tema umbusaldamiseks.

Kenno Põltsam

LOE LISAKS

EKRE surve kandis vilja: nakkusohtlikuna tööle tulnud Kalle Palling lahkub Harku volikogu esimehe kohalt

EKRE liikmed algatavad Harku volikogu esimehe Kalle Pallingu umbusaldamise

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused