Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase valitsuse uusaastasõnum: jaanuarist on lasterikka pere toetused väiksemad

-
28.12.2023
Valitsus rõõmustab: leidsime raha nende lasterikaste perede taskutest!
© UU

Kaja Kallase Reformierakonna, Eesti 200 ja sotside valitsus on lastevaenulik, millest annab tunnistust uudis: sotsiaalkindlustusamet tuletab meelde, et jaanuarist on lasterikka pere toetused väiksemad.

Uuest aastast on kolme kuni kuue lapsega pere toetus varasema 650 euro asemel 450 kuus ning seitsme ja enama lapse puhul 850 asemel 650 eurot kuus. Ära kaob ka lasterikka pere toetuse sujuv üleminek.

2023. aastal maksti lasterikka pere toetust kolme lapse puhul täies mahus kuni vanima lapse 19-aastaseks saamiseni, misjärel hakkas toetus järkjärguliselt vähenema. Alates 2024. aasta jaanuarist seda enam ei tehta. Teisisõnu, kui perre jääb kaks või üks alla 19-aastast lastetoetust saavat last, ei maksta enam lasterikka pere toetust vastavalt 2/3 või 1/3 toetuse kogusuurusest.

Nimetatud muudatused ei puuduta üksikvanema lapse toetust ega ka esimese ja teise lapse toetust, mille suuruseks jääb endiselt 80 eurot lapse kohta. Niisamuti lapsetoetust alates kolmandast lapsest, mis on 100 eurot kuus.

Kaja Kallase valetajate valitsuse poliitika on suunatud sellele, et lapsi sünniks üha vähem – vähemalt nende kärped tähendavad seda. Samas on sisseränne riiki muudetud sisuliselt kontrollimatuks.

Valitsus leiab raha Lääne pankade Ukraina-laenude tagamiseks, majanduse säilenõtkuse uurimiseks, ministeeriumide töötajatele lisatasudeks jne, aga kärbete alla läksid kohe lasterikkad pered ning eesti keele õpetamine venelastele. (BNS-UU)