Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Beltadze – „Jookse, Jürgen, jookse!“

-
29.12.2023

Eestimeelne ajakirjanik Luksemburgist Gocha Beltadze, kommenteerides Jürgen Ligi kõutsleopoldilikku katset kaitsta Kaja Kallast reformierakonna esimehe vahetust soovitanud Andrus Ansipi eest, soovitas Ligil joosta ja veelkord joosta, kuna asi võib Kallase klanni kahjutustamisega osutuda eeskätt Ligi jaoks ikka päris tõsiseks.

Jürgen Ligi palub juba ERR-is kaude armu omaenda eksistentsile, avaldades seal loo liigutava pealkirjaga „Vaiksel ajal tahaks rahu saada“. Ah et aasta otsa keerati sitta, peedistati peresid, eestlasi, rahvusriiki, lapsi, emasid, ühesõnaga kõiki, kes ei ole lilla oravabande jõuguliikmed, segati kaasriigikogulaste sõnavõtte – ja nüüd äkki oma parlamendi juurde kogunenud EV kodanikke „ühiskonnaheidikuteks“ nimetanud Ligi tahab rahus kodus verivorsti süüa, rüübates Kaja Kallase pere äripartneritelt kingituseks saanud „Putinka“ vodkat peale. Varem või hiljem peab Ligi vastutama ka Eestis vene bandiitide miljardite pesemise eest. Ja see aeg tuleb niikuinii.

„Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi tunnistas ERR-ile antud kommentaaris, et valitsus ei ole suutnud teha rahvale selgeks oma suuri eesmärke, ent alternatiiv on riiki halvav EKRE. Eurosaadik Andrus Ansipi kriitikat peaminister Kaja Kallase pihta ta heaks ei kiida,“ vahendab ERR.

Jah, härra KK advokaat Ligi, valitsus tõesti ei suutnud mitte kui midagi peale märatsemise, ülbitsemise ja lammutamise, aga eesti rahvas sai ise aru ilma teie koprolaaliatagi, mis on reformierakonna ja selle surrogaatpuudlite „Suured Eesmärgid“. Seepärast ongi teil nii kohutav reiting. Tehke ise see endale ometi selgeks, rahvas on teie koalitsioonist ikka tükk maad targem ja eetilisem.

Eesti poliitilist olukorda monitooriv ajakirjanik Gocha Beltadze:

„Härra Ansip sõnu tuulde ei loobi, ja pole tähtis, tegi ta mingeid vigu või mitte, meeldib ta meile või ei – ta on ainuke, kes võib hetkel takistada riigi libisemist kuristikku (Kaja Kallase tagandamise läbi)… On muidugi EKRE, aga konservatiividel pole veel sellist jõudu, et koristada troonilt hammastega võimust kinni hoidvat Kallaste pereklanni ja vastu seista rohketele rajatagustele fondidele, mis reaalselt juhivad riiki. Reformierakonna lagunemise tulemusena võib Ligi leida end tänavalt, aga võib-olla ka Leedu CIA erivanglast deporteerimist ootamas, kuna Ameerika eriteenistustel on ammune huvi eesti finantseliidi vastu, kogunes väga palju küsimusi, kuna kõik kallaste mahhinatsioonid viivad Eesti rahandusministeeriumisse, kus nad on ammu valitsenud variisikute kaudu. Me veel ei tea, missugused üllatused võivad avastada FBI töötajad Jürgeni kapis, kus hoitakse kallaste pereluukeresid. Kuid ühte tean ma täpselt: Andrus Ansip on väga kogenud poliitik, ja niisama, tühja kõhu peale ilukõneledes, ei hakkaks ta astuma välja kallaste klanni vastu, kui tal poleks kellegi ülivõimsat toetust. Nii et soovitaksin Jürgen Ligile pageda – jookse, Jürgen, jookse!“

See oli üsna kogenud Eesti ja Gruusia euroajakirjaniku siiras soovitus.

Mina aga isiklikult pakuksin härra Ligil tema trööstitu olukorra leevendamiseks kasvatada ette vuntsid, et keegi ära ei tunneks. Jürgen Ligi on siis ühtlasi ka romantilisem, täpselt „Noore pensionäri“ ühe filmikangelase moodi.

Tegelikult oli see antikangelane, aga kas Ligi ise siis ei olegi?

Ivan Makarov

MEEDIAVALVUR: ETV ekraanilt vahib inimestele viimasel ajal vastu putinlasest genotsiidi propageerija lõust