Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: ETV ekraanilt vahib inimestele viimasel ajal vastu putinlasest genotsiidi propageerija lõust

-
28.12.2023

Täna päeval näitas ETV+ järjekordse osa nõukogude seriaalist „Sherlock Holmesi ja doktor Watsoni seiklused“. Üsna kehva heli- ja eriti pildikvaliteedi (valgustaja oli vist kogu aeg purjakil), kuigi hea muusikaga linateos riivab õiglustunnet pearolli esitava Ukraina sõja ja genotsiidi suure pooldaja Vassili Livanovi nägemisega.

Kui ETV peatoimetaja otsustas „Kinoteateri“ viimase osa selle räpakuse ja madaluse pärast eetrist maha võtta, siis vaevalt et ETV+ peatoimetajast Putini alam on sama vastutustundlik. Kuigi Livanov toetas ukrainlaste tapmist tormiliselt veel aasta tagasi, ja ei ole vaja nüüd rääkida, et seda ETV „vene poole“ peal ei teatud.

Siin mõned katked Vassili Livanovi intervjuust „Komsomolskaja Pravdale“:

„Kuidas ma sain seda erioperatsiooni mitte toetada? Ma olen ju vene inimene. Te vist ei tea, mis asi on fašism. Aga mina nägin seda oma silmaga… Donbassis toimuv on minu jaoks tõelise fašismi ilmutamine. Tulistatakse linnade, koolide, lasteaedade, elumajade pihta – mis see siis on? Puhas fašism, koletuslik. Ja sellise fašistide uusmoodustisega oleme me sunnitud võitlema… Enamus ukrainlasi on Venemaa poolt… Kui me poleks alustanud erioperatsiooni, oleks Ukraina taastanud tuumarelva. Te saate aru, mis see on, kui teil külje all on tuumarelv ja inimesed, kes teid vihkavad, vehivad selle relvaga? Venemaa ahistamine või ründamine oli vaid aja küsimus… Me toetame mitte verevalamist, vaid seda tulemust, mille poole püüdleb meie president ja armee, mis täidab tema ülesandeid: see on fašismi kõrvaldamine Ukrainas, selle muutmine neutraalseks riigiks ja ukrainlaste normaalne elu. Kõik peab lõppema denatsifitseerimise ja demilitariseerimisega. Mida kiiremini nõustuvad Ukraina võimud nende tingimustega, seda kiiremini peatub sõjategevus. Kuigi see on minu meelest imelik, et me veel peame nendega läbirääkimisi. Kas me hakkaksime rääkima Hitleriga?“

Livanov on veel ka üks tulisemaid Venemaa sõjavastaste ühiskonnategelaste sõimajaid ja vaenajaid. Eile kommenteeris ta väljaandele Argumentõ i Faktõ Ukraina kaitseks esinenud ja Venemaalt emigreeruma sunnitud Alla Pugatšova, Andrei Makarevitši, Boriss Grebenššikovi ja teiste ausate muusikute hoiakut:

„Nad kõik on mikroobid! Ma arvan, et ei ole vaja pöörata nendele toladele (pridurki) mitte mingit tähelepanu! Mind nende käitumine absoluutselt ei huvita. Nad ei vääri meie tähelepanu. Ma ei kavatse neid arutada, need lollid on minu jaoks täielik null. Nagu ka vene kultuuri jaoks;“ ütles Vassili Livanov uudisteportaalile aif.ru.

Ja sellised jätised sisustavad meil siin vaba Eesti riigitelevisiooni vahendusel jõule ja saabuvaid uusaastapühi. Võrreldes Pugatšova ja teiste ülalmainitud vaimuinimeste ja tõeliste staaridega on Livanov nullilähedane suurus.

Venemaa on ära keelanud kõigi sõjavastaste muusikute, näitlejate, kirjanike loodu, kõrvaldades laulud ja filmid, lõpetades näidendid, lõigates filmidest „rahvavaenlaste“ näod. Üksnes Boriss Akunini näidendite, filmide ja raamatute tühistamine koos teda avaldanud kirjastuste puistamise ja raamatute konfiskeerimisega annab juba mingi erioperatsiooni mõõdu välja.

Meie siin aga ei saa kõigest asendada märatseva rašisti osalusega filmikesi väärikate Sherlock Holmesi ekraniseeringutega. Nõukogude variant on ju tegelikult komöödia, kus mängivad koomikud, homo soveticuse tarvis loodud ideoloogiline mudel.

Tõeline filmimaailma Sherlock on ikka Jeremy Brett. ETV+ peaks integreerima siinseid venelasi lääne maailma, mitte hoidma neid kinni nõukogude nostalgia mullis. Aitab juba sellest „haltuurast“ ja “eesti televisiooni” mängimisest. Enne kui ehitada uut maja, õhutage olemasolevaid ruume. Nad on umbsed, nagu Brežnevi ajal.

Ivan Makarov

MEEDIAVALVUR: hea härra Kõlvart, palju läks meile maksma Teie särav naeratus?