Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: ETV AK toimetus vajab psühholoogi abi

-
09.06.2024

Meie riigitelevisioon on sildikleepimisega hädas: silte on palju, aga vihatud oponentide kõik kohad on juba täis kleebitud ja ülekleebitudki. Nii et jääbki üle ainult korrata ühtesid ja samu epiteete, nagu papagoi. Vabandust, ma tahtsin öelda, et nagu Astrid Kannel.

Täna ETV Aktuaalses kaameras eetrisse läinud eurovalimistele pühendatud lõiguke oli pealaest jalataldadeni täis Kanneli häälega lausutud siltidest, nagu too õnnetu Palivetsi kõrtsmiku keisri pilt kärbsesitast:

„…hakkavad arvestatavalt kuklasse hingama paremäärmuslased… Prantsusmaal oodatakse suurt edu paremäärmuslikule rahvuskogule… Belgias teeb tõenäoliselt hea tulemuse flaamide paremäärmuslik partei… populistide edu oodatakse ka Austrias ja Itaalias…“

No palju nii lühikese teksti kohta, tõesti palju. Mulle Kannel juba ammu meenutab vana komsomolijuhti, kes ikka veel usub, et ta viib läbi komnoorte koosolekut ja saal on täis ajupestud idioote, kes kõik on ühehäälselt selle poolt, et minna BAM-ile ja uudismaale, ning valmis tunde kuulama lõputuid repriise kuritegelikust Ameerika imperialismist ja Iisraeli sõjardluskonnast (izrailskaja vojenššina).

Kahjuks ei ole Astrid pehmelt öeldes kõige targem inimene, tal on üks ajupoolik ilmselgelt vasakäärmuslik ja teine puudub sootuks. ETV on aga juba pikemat aega lihtsalt üks marksistliku valitsuse kollane hääletoru.

Kuigi on ka üksikuid helgeid hetki – näiteks tänases valimissaates küsis üks nooruke reporter Kaja Kallase käest tema mehe äri kohta. KK muutus paugupealt agressiivseks ja küsis üle, et kas tegemist on ikka rahvusringhäälinguga, ning nähvas teistmoodigi vastu, nagu viibiks ta Riigikogus valitsuse infotunnis. Sest reporter julges vihjata, et reformierakond võib jääda teisest euromandaadist ilma.

Nii et tsirkus jätkab, leiba aga on aina vähem.

Ivan Makarov

MEEDIAVALVUR: leedulased ja poolakad takistavad venelaste sigimist