Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Ossinovski sai kõvasti vastu näppe

-
19.05.2024
Mää! No palju õnne, palju õnne! – Bää! Kas kõik on ikka koššer vä? Mää! On koššer jah!

Nagu teada, otsustas Tallinna kolmekordne linnapea ja sotside juht Jevgeni Ossinovski määrata Lasnamäe vanemaks Tatjana Lavrova.

Eestisse ei lasta esinema neid muusikuidki, kes on käinud esinemas okupeeritud Krimmis, aga siin taheti teha Tallinna venekeelse linnaku juhiks inimest, kes on sajaprotsendiline sovett ja pronksist puusliku kaitsja ning korraldanud anastatud Krimmis koristustöid.

Ossinovski, kelle erakond on saanud Putini oligarhide naftaraha, on ristikeste ja „võiduka lõpuni“ hääletamisega saanud kolmandal katsel Tallinna meeriks. Toompealt toodud teerull hakkas tegema sama tööd ka all-linnas, Tallinna linnavolikogu on muutunud päris ebameeldivaks kohaks, kus ülejooksikust puudel Jüri ei istugi oma kohal, vaid luusib mööda saali, vahtides üle rahvaasemike õla nende kuvaritesse, survestades ja irvitades. Suitsukatet teevad Rajasalud-Eenmaad, kes lõugavad kogu aeg teistele saadikutele antud sõna vahele.

On täiesti loomuvastane, et Eesti pealinna nii seadusandlikku kui ka täitevvõimu juhivad praegu ainuisikuliselt sotsid: nii Tallinna linnavolikogu esimehe kui ka Tallinna linnapea ametikohad on täidetud sotsidega. See on liiga suur preemia nende reeturlikkuse eest.

Kuid piisab ühe-kahe koalitsioonipartnerist saadiku lõplikust väljavihastamisest, et poliitilise šantaažiga tegelevad sotsid langeksid välja, nagu rauga pehkinud lõuast piimahammas. Ja nüüd sotsid saidki vastu näppe. Oh kui valusalt said.

Lasnamäe linnaosa vanema kandidaadiks esitatud Tatjana Lavrova otsustas kandideerimisest lõpuks „ise“ loobuda: „Minu sõnu on valesti mõistetud ja olen seetõttu sattunud avalikkuse surve alla. Ma ei soovi selle survega kaasneva löögi alla seada sotsiaaldemokraate ja Tallinna linnavalitsust, mistõttu loobun kandideerimast Lasnamäe linnaosa vanemaks,“ ütles Lavrova.

Loomulikult on see verbaalne tšepuhaa. Estofoob Ossinovski, kes nimetab eestlaste rahvusriiki „ohtlikuks düstoopiaks“, arvas, et nüüd saab ta veel rohkem alandada eestlasi ja nimetada ametisse keda iganes – hobust, kägu või putinisti. Lavrovaga Lasnamäe oleks nagu mingi Pušiliniga DNR. Aga nagu me ennustasimegi, hakkasid sellele jultumusele vastu mõned koalitsioonierakondade eestlased. Näiteks Riina Solman, kes on kahtlemata hea rahvuslane.

Tõenäoliselt ei olnud rahul isegi Eesti venestajatest reformierakondlased. Sest sotsid on nii Riigikogu kui ka Tallinna linnavolikogu koalitsioonis, nii et selline eestlasi mõnitav kandidatuur riivas isegi liberaale. Tõenäoliselt ka Jürgen Ligi läks endast välja, seda enam et tal on selleks Ossinovski puhul lausa mitu põhjust. See oli Ligi, kes juba aastaid tagasi osutas sellele, et mingi sisserändaja poeg roosast erakonnast peaks olema eestlastele valusatest asjadest rääkides äärmiselt ettevaatlik. Ligi maksis selle eest oma ministrikohaga, Ossinovskil jäi õigust ülegi.

Nüüd aga sai Ossinovski korraliku ninanipsu ja ei aidanud teda siin ka tema kahtlase mainega papsi miljonid. Loomulikult ei loobunud Lavrova ise, sest geneetilistel sovettidel ei ole selleks ei taipu, südametunnistust ega intelligentsi. Ta võttis vastu rasvase pakkumise ja SDE parteipileti, tal pole seega mitte mingeid eetilisi pidureid ja inimene ilmselgelt on endast ebareaalselt heal arvamusel. Ta ei loobuks sellest palgast ja erakordsest võimalusest Lasnogorski valitsejannana jätkata neid punaveteranide heategevusmänge.

Ei, talle lihtsalt öeldi, et sorry, jääb ära. Eurovalimised on tulekul ja sellist eestlaste solvamist pole ka Kaljurannale vaja, Mikserist rääkimata. Sest eestlased on ikka peavalijad, Venemaa kodanikud valigu Puutinit. Ja Lavrova mõttekaaslased valivad niikuinii Petersoni.

Kahtlemata kompenseeritakse Lavrovale see jama. Nagu Ossinovskile oleks heastatud Riigikogu mandaadi kaotamist, kui ta jääks meeriks valimata ka viiendal katsel. Sikkut läheks Riigikokku, Ossinovski vabanenud ministrikohale. Teame-teame.

Aga kõik see makstakse muidugi Eesti rahva taskust. Nagu ikka.

Unustage Lavrova, tema aktivismi monitoorigu KaPo, kes peaks jääma ka mõttesse, miks Ossinovski seda tegi. Aga sügisel läheb häbistatud sotsidel ja isiklikult kolmekordsel meeril Tallinna linnavolikogus raskeks. Sellise ninanipsu järel on nende punane kärss ka augustikuus veel paistes.

Ivan Makarov

MEEDIAVALVUR: kui p.residendil on ishias